Klinika Czadu
Archiwum

7 lutego 2006 r. godz. 19.00.

[inline:01=Galeria zdjęć]
W „Kawiarni Artystycznej” Domu Muzyki i Tańca 7 lutego 2006 r. o godz. 19.00. odbył się na koncert zespołu „Klinika Czadu”.
Jest to grupa ludzi przepełnionych energią do wspólnego tworzenia, w której pracę na stałe zaangażowane są: Anna Frączek, Jadwiga Kłapa, Katarzyna Kupiec.
- "Nasze dźwięki powstają w wybuchowej, przesyconej czadem atmosferze prób w wyniku zderzenia kilku odmiennych światów: soulu, jazzu, funka i gospel. Po ich zespoleniu, utwory znanych wykonawców takich jak Erykah Badu, Sting, India Arie czy Jill Scott przeradzają się w oryginalne, nietuzinkowe i pozbawione schematów interpretacje. Na pierwszym miejscu stawiamy tworzenie wyjątkowego klimatu, osiąganego przez jak najmniejszą ilość dźwięków. Kochamy "muzyczny minimalizm tryskający energią" - powiedział jeden z członków zespołu. „Klinika Czadu” wzbogaca swój repertuar o utwory autorskie.
Zespół zagrał m. in w takich pubach jak „Jazz Club Iluzja” oraz „Chata Rzepichy” w Zabrzu, "Cafe Ragtime" we Wrocławiu, a także „Pod Gruszą” w Częstochowie. Teraz zagra w Domu Muzyki i Tańca
w Zabrzu. Na razie na małej scenie, ale przyszłość przed nimi.

(JuKi)