RSW Afera
Archiwum

11 kwietnia 2006 r. godz. 19.00

[inline:01=Galeria zdjęć]11 kwietnia 2006 r. o godz. 19.00 odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyczne Wtorki” w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wystąpił zespół RSW AFERA.

Czwórka przyjaciół z tej samej dzielnicy swoją przygodę z muzyką zaczęła w 1998 r., kiedy hip hop w Polsce nie był jeszcze dobrze znany. Początkowo zespół nosił nazwę EMSJOTE. Rok 2003 okazał się przełomowym w ich karierze. W tym samym składzie, lecz pod inną nazwą - RSW AFERA, postanowili zaistnieć w branży muzycznej. Reprezentują „podziemie muzyczne”.

Jak twierdzą: „nigdy nie chcieliśmy promować, ani wydać płyty za wszelką cenę. Gramy głównie dla grona swoich przyjaciół”. Założycielami zespołu są - Łukasz Jachowski i Marcin Matys.

W skład zespołu wchodzą: Łukasz Jachowski (JaCHO) - wokalista, Marcin Matys (NwGiNa) - producent i wokalista, Dawid Grycman (KaOtE) - wokalista i Wojtek Kotusz (TeHaN) - wokalista. Wspólne spędzanie czasu zaowocowało nagraniem trzech płyt oraz zaprezentowaniem ich na rynku płytowym. Do najbardziej znanych utworów grupy należą m.in.: ZYSKI, DWA STYLE, EKSPERYMENTY, NOCĄ GDY, MOJA RACJA, LUNATYCY, INFO, PRAWO RAPU.

„Eksponuje, eksploruje, słowa eksponuje, tak eksperymentuje. Ukazuję światu myśl, którą mózg mi instaluje. Tak to czuje, a ty stoisz jak ten statyw zasłuchany w rytmy BITA nie przejawiasz inicjatyw. Ja to zmienię ukazując ci chore tworzenie, które nie ma szans na oczyszczenie” - śpiewa jeden z wokalistów w piosence pod tytułem EKSPERYMENT. Ich przekaz to nie „cukierkowo-komercyjne” teksty, łatwe i przyjemne. Dlatego śpiewają w utworze INTRO: „Sprawdź akcję, a nie dekorację, gaście refrektory i show zaraz się zacznie. Ulokuj źrenice w oku na sytuację - ludzie patrzcie RSW tak właśnie” .

na podstawie informacji od zespołu opracował (łopuch)