Walentynkowa Scena Kabaretowa
Archiwum

[inline:01=Przejdź do galerii fotografii]14. lutego 2007 r. odbyła się Walentynkowa Scena Kabaretowa.

Gospodarze wieczoru - Jacek Łapot i Piotr Skucha przedstawili trzy prapremierowe skecze, dwie piosenki, jedną laureatkę i niejedną niespodziankę. Gościem specjalnym programu był jeden z najwszechstronniejszych artystów polskiej estrady, filmu, radia, telewizji, gwiazda kilku dekad, do tego uznany i utytułowany grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych - Jacek Fedorowicz.

Fedorowicz znany jest jako żywiołowy konferansjer, współautor pierwszych w Telewizji Polskiej programów rozrywkowych prowadzonych na żywo z udziałem widowni („Małżeństwo Doskonałe", „Poznajmy się"), jeden z najpopularniejszych aktorów komediowych („Nie ma róży bez ognia"), scenarzysta filmowy („Poszukiwany, poszukiwana"), współtwórca magazynu radiowego „60 minut na godzinę", autor kilku książek (m.in. „Poradnik estradowca"), oraz kultowego „Dziennika telewizyjnego". Jest laureatem Złotego Ekranu, Złotego Mikrofonu, dwóch Wiktorów. Posiada statuetkę „Gwiazda Telewizji Polskiej” wręczoną w 2002 roku, z okazji 50-lecia TVP. Jednak przede wszystkim Jacek Fedorowicz jest ulubieńcem publiczności, wspaniałym showmanem, mającym świetny kontakt z widownią wielu już pokoleń.

W Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca przedstawił program „Prawo i ścierpliwość, czyli jak się z ekranu znika z powodu Dziennika".

Foto.: L. Wróblewski

oprac: (ZUW)

Galeria fotografii