Kabaret Ani Mru-Mru
Archiwum

Wieczór z przy-MRU-MRU-żeniem oka

18 maja w Dom Muzyki i Tańca wystąpił Kabaret Ani Mru-Mru.
Kabaret powstał w Lublinie w 1999 roku i jest dziś jednym z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Premiera ich pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu Hades, który jako jedyny w tym mieście udostępnił zespołowi miejsce na próby i występy.

 

W grudniu 2000 roku przyszedł wreszcie czas na zaistnienie na ogólnopolskiej scenie kabaretowej. Ani Mru-Mru pojechało na III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich „Wyjście z cienia” do Gdańska. Po Festiwalu Kabaret rozpoczął występy w całej Polsce. Gościli m.in. na: Pace 2001, Mulatce, Lidzbarskiej Biesiadzie Humoru i Satyry, aż wreszcie zakończyli bardzo udany rok w Gdańsku na IV edycji „Wyjścia z cienia".

Ani Mru-Mru jest kabaretem dla każdego widza. Nie trzeba być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, żeby móc się dobrze bawić, bo ten kabaret polityką się nie zajmuje. Panowie podejmują tematy z życia wzięte (np. skecz Na porodówce) albo wprowadzają bohaterów baśniowych (np. skecz o wampirku o słodkim imieniu pt.: „Tofik”), uciekając w świat wyobraźni.

O Ani Mru-Mru można śmiało powiedzieć, że mają niepowtarzalny styl, a ich żarty bawią do łez.
Obecnie Kabaret tworzą: Michał Wójcik, Marcin Wójcik (założyciel i pomysłodawca) i Waldemar Wilkołek.

Oprac.:(ZUW)
 
Galeria fotografii