Tango Seduccion
Archiwum

hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu

ul. Matejki 6

13 października 2007 r. godz. 19.00

„Nie wierzyłem, że można tak perfekcyjnie oddać duszę Argentyny poprzez taniec. Jednak to, co pokazuje na scenie grupa Gustavo Russo rozwiało moje wszelkie wątpliwości. Określenie, że są niesamowici, to zbyt mało stwierdzenie, że są dumą swego kraju również…. To magiczne show na scenie, którego nie można opisać słowami… to trzeba zobaczyć…”
„Viva” TelAviv

W październiku słynne show taneczne - Tango Seducción odwiedziło nasz kraj. Była to wyjątkowa możliwość, by zobaczyć na żywo mistrzów tanga argentyńskiego w niezwykle spektakularnym widowisku. Dzięki profesjonalnym występom byli wcześniej entuzjastycznie przyjmowani w USA, Grecji, Brazylii, Turcji, Francji, Austrii, Norwegii, Belgii, Izraelu i wielu innych krajach na całym świecie. Występowali przed najważniejszymi osobowościami wielu państw i gwiazdami światowego showbiznesu. Ich show oczarowało min. księżną Dianę, Ronalda Reagana czy Diego Maradone. Przez media nazywani są „argentyńskim fenomenem”, przez krytyków „dumą swego kraju”. W uznaniu za propagowanie kultury argentyńskiej Gustavo Russo został okrzyknięty bohaterem narodowym. O fakcie, że w pełni na to zasłużył można się było przekonać podczas występów Tango Seducción w Polsce. Przeniosły nas one do Kraju Ognistej Ziemi i pozwoliły odczuć na własnej skórze niezwykłą energię tanga argentyńskiego.

Światowej sławy tancerz i choreograf, Gustavo Russo wraz z zespołem czołowych artystów, tancerzy, muzyków i piosenkarzy Argentyny, zaprezentował szerokiej publiczności zupełnie nowy wymiar tanga – oryginalne, nowoczesne show taneczne. Podczas muzycznej uczty, jaką zaprezentuje Tango Seducción, widzowie zobaczą taniec w najlepszym wydaniu połączony z energetyzującą muzyką i hipnotycznym głosem najwyższej klasy solistów. Wszystko to stworzyło wyśniony obraz mocnej, ostrej niczym nóż rzeczywistości. Jak stwierdził sam mistrz: „Tango to wieczny płomień. Płomień, który rodzi się z intymnej, pierwotnej relacji między tancerzami – niekontrolowanej pasji między mężczyzną i kobietą. To płomień, który rodzi w tangu kuszenie.” (GUSTAVO RUSSO)

Poprzez dramatyczne, humorystyczne i erotyczne sceny artyści ukazali całą gamę uczuć. Już druga część nazwy samego zespołu sugeruje charakter tanga (seducción z hiszpańskiego znaczy uwodzenie). W każdym ruchu tancerzy było widać wieloletnie doświadczenie i całkowite oddanie swojej pracy, która stała się ich największą pasją. Tak gorący płomień na scenie mogli stworzyć tylko bardzo utalentowani i namiętni tancerze. I tylko tacy wchodzą w skład Tango Seducción. Wszyscy mają za sobą doświadczenie i sukcesy w słynnych zespołach oraz występy praktycznie na całym świecie. Dla wszystkich tango stało się sposobem na życie, już wiele lat temu poświęcili mu się całkowicie. Gustavo Russo wybrał ich ze względu na talent i artyzm, a oni związali się z Tango Seducción, by móc się rozwijać i pokazywać to, co robią najlepiej. Celem zespołu jest pokazanie różnorodnych historii na temat miłości. Przedstawienie jest esencją dobrych i złych stron ludzkiej natury - niewierności, rozczarowania, skrajnego smutku, pełni szczęścia i oczywiście prawdziwej i wiecznej miłości.

Występ składał się z dwóch części – zabarwionej humorem i poważnej. Pierwsza, to podróż przez czas, czas narodzin, rozwoju i największej świetności tego tańca. Opowieść snują ludzie, którzy stworzyli tango i dla których była to jedyna forma rozrywki, odrywająca ich od smutnego, nudnego życia w biedzie – pijacy, prostytutki, ludzie z marginesu. Druga część pokazała artystyczny charakter tanga. Widzowie mogli podziwiać piękno, namiętność i stapianie się w jedno ciał tańczących par - poezję w czystej formie z lekkim zabarwieniem erotycznym. Fascynująca historia tanga opowiedziana jest w oryginalny sposób. Wykorzystując kombinację środków teatralnych, takich jak tradycyjne tango, balet klasyczny i taniec nowoczesny, umożliwiła widzom na całym świecie prawdziwie doświadczyć fascynującej podróży. Podróż ta prowadziła przez śmiech i ekscytację, zazdrość i uwodzenie, zmysłowość, pasję i miłość. Była to podróż przez emocje, które stwarzają tango. Jak określił to Manuel Romero: „Tango to nie tylko taniec. Tango to sposób na życie, stan umysłu, filozofia. Tango narodziło się z korzeni ludzkiej natury i dlatego jego język jest rozumiany przez każdego człowieka”.
Recenzje:

“Oto zespół gotowy, by rzucić na kolana paryską publiczność. I uwierzcie nam, nikt inny, prócz Tango Seducción – grupy argentyńskich tancerzy, nie potrafi tego zrobić!”.
„Metro” Paryż


„To jest Tango, pieśń Buenos Aires, narodzona na przedmieściach, królująca na całym świecie.“
Manuel Romero


(Oprac.: Makroconcert)

Zobacz: Galeria zdjęć