2008-11-29 Electric Light Orchestra
Archiwum

29 listopada o godz. 16.00 i 19.00 w Domu Muzyki i Tańca w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej wystąpi Electric Light Orchestra. Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje grupy, w tym m.in. „Evil Women”, „Mr. Blue Sky”, „Xanadu”.
Zespół Electric Light Orchestra powstał w 1971 r.
Historia Electric Light Orchestra to historia dwóch zespołów. W połowie lat 80-tych grupa podzieliła się na ELO i ELO Part II . W ciągu całej kariery nagrali 12 studyjnych albumów, za które otrzymali dziewięć złotych, platynowych i multiplatynowych płyt.
W założeniu grupa miała stanowić eksperymentalną kapelę rockowo – symfoniczną , specjalizującą się w komponowaniu utworów z wykorzystaniem klasycznych elementów brzmienia orkiestry. Efekty przerosły jednak najśmielsze oczekiwania. Mimo, że od powstania zespołu minęło wiele lat, jego oryginalne brzmienie sprawia, iż cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród sympatyków standardowego rocka.
Electric Light Orchestra ma na swoim koncie liczne koncerty, nagrody oraz wyróżnienia. To ponadczasowy zespół cieszący się popularnością także wśród młodego pokolenia.