2008-09-21 Hity Na Koniec Lata
Archiwum

Hity na koniec lata – to hasło muzycznej imprezy, która 21 września odbyła się na terenie dawnego kąpieliska przy ul. Roosevelta. W programie przewidziano występy kabaretowe, dużo dobrej muzyki oraz program dla dzieci.
O godz 17 kolejne pokolenie najmłodszych bawić się będzie w towarzystwie Tik Taka. O godz. 17.30 na scenę wkroczyła Formacja Nieżywych Schabuff, popularna grupa rockowo-popowa, znana m.in. z takich przebojów jak Baboki, Klub Wesołego Szampana czy Da da da .
Specjalnie dla miłośników sceny kabaretowej o godz. 19.00 wystąpił Kabaret Koń Polski.
Kabaret został założony w 1985 r. w Koszalinie przez Leszka Malinowskiego, który jest szefem zespołu, a zarazem autorem większości tekstów. Znany i popularny kabaret otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. nagrodę Grand Prix na I Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie, „Złotą Szpilkę” Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru. Wśród licznych nagród znajduje się także prestiżowa Nagroda Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego. Szerszej publiczności kabaret znany jest m.in. z telewizyjnego cyklu „Konserwa Kabaretowa”.
O 20.00 dla zgromadzonej publiczności swoje największe hity wyśpiewała Katarzyna Cerekwicka- najsłynniejsza kobieta – mechanik samochodowy, która po wygranej w Szansie na sukces z powodzeniem rozpoczęła karierę muzyczną. Laureatka muzycznych nagród, ma na swoim koncie takie przeboje jak Na kolana, Nie ma nic i Zostań.
Podczas Hitów na koniec lata o godz. 21.00 wystąpił także rumuński zespół Akcent. Taneczna muzyka będąca połączeniem nurtu disco, dance i pop wykonywana przez grupę, zjednała jej wielu fanów poza Rumunią, w tym również i w Polsce.