2008-07-02 Pat Metheny Trio
Archiwum

2 lipca 2008 r. godz. 19.00

2 lipca o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca wystąpił jeden z najpopularniejszych amerykańskich gitarzystów - Pat Metheny. W muzycznym przedsięwzięciu pod nazwą Warsaw Summer Jazz Days 2008 towarzyszyli mu: Antonio Sanchez i Christian Mc Bride. Artyści wystąpili w Polsce dwukrotnie. Pierwszy koncert odbył się w Zabrzu, a drugi w Warszawie.

Pat Metheny - utalentowany kompozytor i wszechstronny artysta, gitarą zainteresował się w wieku 13 lat. Urodzony w 1954 roku muzyk studiował na Uniwersytecie w Miami oraz w Bostonie. Zdobywca prestiżowych nagród, m.in. „Grammy Award” oraz „Best Jazz Guitarist”, wielokrotnie prowadził również warsztaty muzyczne dla uzdolnionych, młodych artystów. W 1977 roku z jego inicjatywy powstał projekt muzyczny Pat Metheny Group, którego skład, mimo stałych członków, poszerzał się o nowych muzyków. Charakterystyczne brzmienia to południowoamerykańskie i afrykańskie rytmy oraz tradycyjny jazz.

To nie pierwszy występ artysty w Zabrzu. W 2005 roku Pat Metheny wystąpił w Domu Muzyki i Tańca w ramach trasy koncertowej promującej album „The Way Up”.