2008-05-26 Krzysztof Krawczyk
Archiwum

26 maja o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca wystąpił Krzysztof Krawczyk. Artysta urodzony 8 września 1946 roku w Katowicach, od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest współtwórcą jednego z najpopularniejszych zespołów big-beatowych lat ‘60, Trubadurzy. W latach ‘70 postanowił rozpocząć solową karierę. Szybko zaowocowała ona wieloma przebojami. Ostatni raz zatańczysz ze mną, Pamiętam Ciebie z tamtych lat, Parostatek – te i wiele innych przebojów nuciła cała Polska.

Wielokrotnie gościł na festiwalach w Sopocie, Opolu oraz Kołobrzegu. Koncertował w wielu krajach, m.in. w Belgii, Holandii, Irlandii i Szwecji. Krzysztof Krawczyk ma za sobą również kilkuletni pobyt w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie wystąpił w duecie m.in. z Edytą Bartosiewicz. To czas, w którym powstały nowe przeboje: Trudno tak (razem być nam ze sobą...), Bo jesteś Ty, Przytul mnie życie.

Artysta ma na swoim koncie także współpracę z Goranem Bregovicem, Muńkiem Staszczykiem oraz Norbim. Za wieloletnią działalność artystyczną Krzysztof Krawczyk otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Dowodem jego niesłabnącej popularności jest również fakt, iż publiczność w sondażach OBOP-u kilkakrotnie przyznała mu tytuł najpopularniejszego polskiego piosenkarza.