2008-05-05 Touch of Ireland
Archiwum

10 maja 2008 r. godz. 18.00

Touch of Ireland jest kompilacją utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium. Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak, aby przy żywej muzyce możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`capella.

Do współpracy przy produkcji Touch of Ireland w Zabrzu zaproszono wyjątkowych Gości. U boku zespołu CARRANTUOHILL - jednego z największych w Europie „fachowców” od irlandzkiej muzyki, laureata nagrody FRYDERYK w kategorii Etno/folk, uczestnika wielu renomowanych na świecie festiwali - wystąpili w niecodziennym dla siebie repertuarze: Urszula DUDZIAK, Bernard MASELI, Robert KASPRZYCKI. Na koncercie nie zabrakło też autora większości prezentowanych tekstów – poety i pierwszego polskiego ambasadora w Irlandii – Ernesta BRYLLA. Niewątpliwie gwiazdą widowiska był światowej sławy MISTRZ tańca irlandzkiego Joel HANNA!