Wokalny Koncert Dyplomowy Katarzyny Larysz
Archiwum

12 czerwca 2008 r. godz. 19.00

Kawiarnia Artystyczna

12 czerwca o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbył się wokalny koncert dyplomowy Katarzyny Larysz - słuchaczki Studium Muzyki Rozrywkowej w zabrzańskiej Prywatnej Szkole Muzycznej VENO’S STUDIO.
Organizator zaprosił wszystkich wielbicieli mocnych brzmień gitarowych, rockowego podbicia sekcji rytmicznej, nastrojowych ballad i przede wszystkim talentu Kasi, która w tegorocznym 53. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Wokalistce towarzyszyć będzie zespół w składzie:
Katarzyna Kupiec – gitara akustyczna
Mariusz Chęć – perkusja
Alan Wykpisz – bas
Andrzej Kukuryk – gitara elektryczna
W chórkach usłyszeć będzie można także laureatki licznych festiwali: Magdalenę Michalak, Magdalenę Pociechę i Agatę Wolniak.

Jest to jeden z koncertów kończących dziewiąty już rok pracy szkoły. Prywatną Szkołę Muzyczną założył w 1999 roku Wenancjusz Ochmann, jako naturalną kontynuację zajęć umuzykalniających i nauki gry na instrumentach prowadzoną od 1996 r. Kolejne lata pełne sukcesów na festiwalach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich, coraz większe zainteresowanie młodzieży oraz powstające klasy nowych instrumentów potwierdziły, iż jest to atrakcyjna i potrzebna forma wspierania pasji młodych ludzi. System kształcenia w szkole oparty jest na programach autorskich, ze szczególnym akcentem na rozwijanie praktycznych umiejętności gry zespołowej na scenie oraz przygotowanie wokalistów i instrumentalistów do festiwali, konkursów, przeglądów.

Opieka dydaktyczno-artystyczna nad koncertem: Katarzyna Kupiec.

Wstęp wolny.