2008-12-13 HEY MTV UNPLUGGED
Archiwum

W siedmiu miastach Polski, w tym również w Zabrzu, szykuje się ciekawe wydarzenie muzyczne:
Hey MTV Unplugged. Zespół Hey wystąpi w Domu Muzyki i Tańca 13 grudnia o godz. 19.30. Prócz znakomitej muzyki na koncercie z pewnością nie zabraknie magii, emocji i niespodzianek.
MTV Unplugged, czyli bez prądu, to projekt od niemal dwudziestu lat cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. W ramach tego projektu wystąpiły m.in. takie gwiazdy jak Nirvana, The Cure i Mariah Carey. MTV zaprasza do swojego cyklu tylko najbardziej znanych i doświadczonych artystów. W 2006 r. do cyklu Unplugged dołączyła także Polska. W 2007 r. z okazji 15-lecia istnienia na scenie stanął zespół Hey. Wśród zaproszonych gości byli:
Agnieszka Chylińska oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodno. Koncert odniósł spektakularny sukces, który potwierdził jednocześnie popularność całego projektu. Album z zapisem koncertu już pierwszego dnia uzyskał status złotej płyty. Przez miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków oraz zdobył trzy Fryderyki 2008 w kategoriach „Album Roku ROCK/METAL”, „Wydawnictwo Specjalne – Najlepsza oprawa graficzna” i „Produkcja Muzyczna Roku”. Po tak dużym sukcesie oraz pozytywnych reakcjach ze strony publiczności, zespół Hey postanowił specjalnie dla swoich fanów wystąpić w takiej formie w kilku największych miastach Polski. Zespół Hey to niezapomniane utwory i charyzmatyczna Kasia Nosowska. Mimo, iż grupa w 2007 r. obchodziła 15-lecie istnienia, jej popularność nie słabnie. To kultowy zespół i niekwestionowany lider polskiej sceny rockowej.