2008-10-25 Wybory Miss Intercontinental
Archiwum

Piękne kobiety w naszym Domu. Blisko sześćdziesiąt najpiękniejszych kobiet świata przyjechało do Zabrza, by uczestniczyć w wyborach Miss Intercontinental. Finałowy koncert tego prestiżowego konkursu piękności odbył się 25 października br. w Domu Muzyki i Tańca
Koncert zostanie pokazany w jednej z ogólnopolskich stacji, jak i w co najmniej w dziesięciu telewizjach na całym świecie. W tym wielkim scenicznym show subtelnego kobiecego wdzięku brały udział m.in. reprezentantki (narodowe miss) tak egzotycznych krajów jak: Filipiny, Haiti, Dominikana, Kongo, Seszele, czy Boliwia. Uczestniczki spędziły w Zabrzu i w regionie tydzień (od 20 do 27 października) uświetniając wiele imprez towarzyszących głównemu konkursowi.
Każda z miss przywiozła ze sobą do Zabrza osobisty gadżet. Przedmioty te przeznaczone zostały na licytację, a dochód zasilił konto zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Podczas pobytu w naszym mieście piękne dziewczęta zasadziły drzewka pokoju, a pięć z nich (reprezentantki pięciu kontynentów) odwiedziły małych pacjentów kliniki kardiologii w Śląskim Centrum Chorób.
Wybory Miss Intercontinental po raz pierwszy odbyły się w 1971 r. na Arubie. Od tego czasu ten międzynarodowy konkurs piękności rozwinął się na tyle, że dziś jest jednym z trzech najstarszych i najpopularniejszych tego typu na świecie. Jest też doskonałą okazją do promocji atrakcji turystycznych zarówno dużych miast, jak i mniejszych miejscowości, w których się odbywa.