2009-03-16 Koncert Roberta Janowskiego
Archiwum


Robert Janowski od lat z powodzeniem prowadzi popularny teleturniej „Jaka to melodia?”, za co uhonorowany został trzykrotnie Telekamerą Tele Tygodnia, w tym roku Złotą Telekamerą. Poza tym jest piosenkarzem, kompozytorem, poetą, aktorem, dziennikarzem radiowym i... nieaktywnym lekarzem weterynarii.
Rozgłos przyniosła mu główna rola męska w musicalu Metro – przedstawieniu bijącym rekordy popularności, z którym występował na Broadway`u. Potem była m.in. współpraca przy tworzeniu kolejnych musicalowych hitów „Do grającej szafy grosik wrzuć”, czy „Grosik 2”. Aktor ma także na swoim koncie role w Hamlecie, Upadłych aniołach i Szóstym stopniu oddalenia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Telewidzom znany jest zapewne z ról w popularnych serialach „Na Wspólnej” oraz „Na dobre i na złe”. Do ostatnich jego sukcesów należy zapewne wydanie płyty Song.pl, która zawiera niezwykle ciepłe, nostalgiczne piosenki sprzed lat, takie m.in. jak „I tak się trudno rozstać”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”.
Podczas wieczoru wręczone zostaną nagrody paniom, które uznane zostały za najbardziej wpływowe kobiety naszego regionu. Organizatorem imprezy są Polska Dziennik Zachodni oraz Telewizja Silesia.