2009-07-04 Muzyczne Lato - Urszula
Archiwum

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się tegoroczne Muzyczne Lato. Impreza odbędzie się po raz osiemnasty i z pewnością, patrząc na listę wykonawców, przyciągnie liczne rzesze zabrzan. Koncerty plenerowe (od lat odbywają się obok stadionu Górnika Zabrze, przy ul. Roosevelta) zaplanowano w każdą sobotę lipca i sierpnia, od godz. 20. Na scenie wystąpią znani i popularni artyści.
4 lipca o godz. 20 na scenie wystąpi polska wokalistka rockowa - Urszula. Sławę przyniosły jej takie utwory jak: Na sen, Niebo dla Ciebie, Ja płaczę, Biała droga, Coraz mniej, Dmuchawce, latawce, wiatr, Dziś już wiem czy Anioł wie.
W październiku 2008 roku Urszula nagrała wspólnie z zespołem Czarno-Czarni dwie piosenki na ich płytę „Potęga dansingu”, której premierę zaplanowano na wiosnę 2009 roku. Natomiast w kwietniu 2009 roku pierwsze od czterech lat solowe nagranie Urszuli, „Wstaje nowy dzień”, zostało zakwalifikowane do konkursu „Premiery” festiwalu piosenki w Opolu. Artystka postanowiła jednak w maju wycofać się z niego, z powodu kontrowersyjnej decyzji organizatorów o konieczności występowania z półplaybacku. Mamy jednak nadzieję, że ten utwór usłyszymy na zabrzańskiej scenie.

sponsorem nagrody głównej Muzycznego Lata jest

AUTO ELEKTRO MECHANIKA
41-800 ZABRZE UL KRÓTKA 34