2011-01-26 Moscow Circus on Ice
Archiwum


Zapraszamy na fascynujące show dla dorosłych i dzieci! Moskiewski Cyrk na Lodzie to widowisko dla każdego od lat 5 do 105! To synteza perfekcyjnych ewolucji cyrkowych w połączeniu z choreografią, akrobatyką, a także duża dawka humoru. Łączy w sobie elementy rewii, cyrku i mistrzowskiej jazdy na łyżwach. Choreografia tego spektaklu pełna jest indywidualnych popisów – zawiera trudne elementy jazdy figurowej na lodzie oraz - jako ciekawostkę – jazdę na koturnowych łyżwach, co stanowi absolutne nowum i jednocześnie świadczy o wielkiej maestrii wykonawców. Całości dopełnia doskonała i oryginalna muzyka, m.in. rosyjski folk w rytmie rock’n’roll’a. A wszystko to w przepięknych, kolorowych kostiumach, z wykorzystaniem efektów świetlnych, co tworzy niepowtarzalne widowisko. Artyści to przede wszystkim mistrzowie jazdy figurowej na lodzie, ale także absolwenci Moskiewskiej Szkoły Akrobacji Cyrkowej i Wyższych Szkół Baletowych. Żywe tempo, sportowe ewolucje, liczne gagi klownów sprawiają, że od samego początku publiczność zostaje wciągnięta w znakomitą zabawę i nic zatem dziwnego, że brawom i bisom zwykle nie ma końca…
Premiera spektaklu odbyła się 16 października 1964 r. i została perfekcyjnie przygotowana: wykonawcy zostali bardzo starannie wybrani w drodze castingu, a przygotowania trwały aż dwa lata!!! Był to nowatorski eksperyment Arnolda Grigorjewitsch’a, jednego z największych twórców w czasach Związku Radzieckiego, stał się jego najdoskonalszym dziełem i jednocześnie zapoczątkował nową erę w dziedzinie cyrku. Dzisiejszy Zespół pod kierownictwem Natalii Abramovej kontynuuje wspaniałe tradycje, stale wzbogacając swój repertuar o nowe pomysły.
Moskiewski Cyrk na Lodzie wojażował m.in. po Kanadzie, Japonii, gościł w Emiratach Arabskich, znany jest również bardzo dobrze w Europie i na Wyspach Brytyjskich.
Podczas tegorocznego sezonu artystycznego Zespół po raz pierwszy wystąpi w wielu miastach Polski.