2011-05-15 Gina T., Frank Galan, Jacek Silski i Conrado Moreno
Archiwum


Podczas tego koncertu usłyszymy piosenki w wykonaniu dwójki zagranicznych artystów. Kariera Giny T. rozpoczęła się w latach 80., kiedy to podbiła serca publiczności takimi przebojami, jak: Hey Angel, Summer time, summer time, Tokyo by night, Baby blue, Tonight's So Cold, czy Sayonara Sayonara. Swoją egzotyczną urodę zawdzięcza indonezyjskiemu pochodzeniu. Urodziła się w niezwykle muzykalnej rodzinie – ojciec był członkiem legendarnego zespołu rock'n’rollowego „Tielman-Brothers”, a mama była również piosenkarką. Gina jest nie tylko utalentowana muzycznie, ale również literacko, oprócz śpiewu pisze teksty do swoich piosenek. Cały czas w podróży pomiędzy Niemcami, Holandią a Stanami Zjednoczonymi znajduje czas dla najwierniejszych fanów, dzieląc się z nimi nowinkami na swoich stronach internetowych. Właśnie wróciła z trasy koncertowej po Los Angeles. Odwiedziła już prawie cały świat, ale, niestety, nigdy jeszcze nie była w Polsce. Po raz pierwszy będziemy mieli okazję usłyszeć Ginę T. na żywo w Zabrzu. Będzie to z pewnością niezapomniane wydarzenie. Artystka z niecierpliwością czeka na występ w naszym kraju!
Frank Galan to belgijski piosenkarz śpiewający z wielkim powodzeniem dla widzów niemieckich, gdzie osiągnął status gwiazdy (300 koncertów w roku). W tak napiętym kalendarzu znalazł termin aby zaśpiewać dla widowni na Śląsku. Był pierwszym belgijskim artystą, który „opanował” muzyczny rynek niemiecki. Odbył prestiżową trasę koncertową „Traum der Volksmusic Melodien”. Dał ponad 300 koncertów, podczas których wylansował piękną piosenkę „Ave Maria”, która gościła na drugim miejscu niemieckich list przebojów w 2008 roku. Frank Galan jest „muzycznym kameleonem” i śpiewa perfekcyjnie w pięciu językach. Każdy utwór śpiewa z charakterystyczną barwą głosu.
Jacek Silski to wokalista z wieloletnim dorobkiem estradowym. Występował na wielu światowych scenach muzycznych oraz na tak prestiżowych imprezach, jak bal miesięcznika „Sukces” w Hotelu Victoria, dla Stevena Seagala, Borisa Beckera, ambasad wielu krajów, premierów oraz prezydenta Polski. Współpracował z kilkoma operami i teatrami w kraju i za granicą, biorąc udział w produkcjach operowych oraz musicalowych. Występował m.in. z takimi wykonawcami jak: Boney M., ABBA, Francesco Napoli, Maryla Rodowicz, Kombi, Krzysztof Krawczyk, Jiri Korn, Varius Manx, Wilki. Największym jego osiągnięciem estradowym jest występ na jednej scenie z Julio Iglesiasem oraz udział w eliminacjach do Musicalu „Tarzan & Jane” organizowanych przez Phila Collinsa i niemiecką telewizję ZDF.
Conrado Moreno znany jest Polakom jako konferansjer i uczestnik programów Europa da się lubić, Taniec z gwiazdami oraz Gwiazdy tańczą na lodzie. Jego ojciec jest Hiszpanem, a matka Polką. Dzieciństwo spędził w Hiszpanii, a w wieku 12 lat przeniósł się z rodziną do Polski. Studiował na warszawskiej Collegium Civitas na kierunku stosunki międzynarodowe.