2009-11-21 W Dobrym KabareTonie!
Archiwum


Kabarety – Łowcy.B, RAK, Pod Wyrwigroszem i Tenor bawić będą zabrzańską publiczność podczas Dobrego KabareTonu.

Kabaret Łowcy.B powstał w 2002 roku, a utworzyli go studenci filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ich skecze to pomieszanie absurdu z terapią nerwic, a wszystko w atmosferze radosnej nieprzewidywalności. Łowcy są trochę dziwni, a trochę normalni, sami bawią się tym, co robią na scenie, doprowadzając publiczność do ekstazy śmiechowej. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza. Mają bardzo szerokie zainteresowania, co przekłada się bezpośrednio na kabaret – w spektaklach wykorzystują swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, używają akrobacji oraz elementów pantomimy. Nie boją się niczego – ciągle eksperymentują i poszukują, wciągając innych do zabawy.
Kabaret pod Wyrwigroszem powstał w październiku 1990 r. Są z Krakowa. Są także absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, ale w kabarecie radzą sobie nieźle, wbrew panującej opinii, że zawodowi aktorzy nie mają do siebie dystansu. Oni mają, nie tylko dystans, ale też poczucie humoru. Ich występy to widowiska zabawne i dynamiczne, pełne drwiny i rubasznego humoru. Aktualny skład kabaretu to: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski, Andrzej Kozłowski, Tomasz Olbratowski.
One Man Show
Kabaret Tenor to znakomita rozrywka w najlepszym stylu - największe przeboje muzyki nie tylko operowej, okraszone absurdem i rewelacyjnym humorem składają się na kabaretowe show jednego człowieka - Czesława Jakubca, absolwenta wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Na scenie kabaretowej stworzył nową formę: kabaretu operowego - trudną do naśladowania, gdyż wymaga ona olbrzymiego talentu, a przede wszystkim głosu o klasycznym brzmieniu. Imprezę poprowadził Jacek Balon.