2009-12-12 Kayah Akustycznie
Archiwum


Subtelnie, magicznie, emocjonalnie - „bez prądu”, ale za to z mnóstwem energii – taki będzie koncert Kayah, która już w grudniu wystąpi na scenie Domu Muzyki i Tańca. Koncerty akustyczne są w stanie zagrać tylko najlepsi artyści z dużym scenicznym doświadczeniem. Kayah – zdobywczyni Fryderyków, Superjedynek, Playbox'ów i wielu innych prestiżowych nagród polskiego przemysłu muzycznego - z pewnością do takich należy. Kayah Akustycznie to niezwykle ciekawe przedsięwzięcie muzyczne, które nie zawiedzie fanów artystki. Usłyszą oni największe przeboje z dorobku piosenkarki oraz premierowe utwory z płyty „Skała”, która w sprzedaży ukaże się jesienią. A wszystko to w pięknej, klimatycznej scenografii, przy dźwiękach skrzypiec, wiolonczeli i instrumentów klawiszowych.

Kayah urodziła się w Białymstoku. Karierę sceniczną rozpoczynała od śpiewania w chórkach oraz współpracy z Kostkiem Yoriadisem, zespołami Rastar i Zgoda. Rozgłos przyniosła jej „ Córeczka” zaśpiewana podczas występu na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszy album autorski artystki „Kamień”, ukazał się w 1995 roku. Przez krytyków został uznany za jedną z najważniejszych płyt popowych ostatniej dekady XX wieku. Wśród jej niezapomnianych hitów są m.in. : „Supermenka”, „Na językach” czy też utwory zaśpiewane w duecie z Goranem Bregović'em: „Prawy do lewego” oraz „Śpij kochanie, śpij”.
Artystka stale zaskakuje swoich fanów. MTV zaprosiła Kayah do pierwszego w całej Europie Środkowo-Wschodniej koncertu z cyklu Unplugged, który odbył się w 2006 roku. Wokalistka w towarzystwie kilku gości dała fantastyczny koncert akustyczny.
Koncert Kayah Akustycznie odbędzie się w ramach zaplanowanej trasy koncertowej. 12 grudnia Artystka zawita do Zabrza, by w Domu Muzyki i Tańca wprowadzić publiczność w klimatyczny, zaskakujący, bogaty w niespodzianki i nowe doznania koncert akustyczny.