Demis Roussos
Archiwum

Stan sali i zakup biletów on-line

Demis Roussos doskonale znany jest nieco starszym miłośnikom muzyki pop, gdyż ten grecki piosenkarz był szczególnie popularny w latach 70. ubiegłego wieku. Długo gościły na szczytach list przebojów jego piosenki My Friend the Wind (Mój przyjaciel wiatr) czy Goodbye My Love Goodbye (Żegnaj, moja miłości).

Demis Roussos urodził się w Egipcie, w rodzinie emigrantów greckich. Jego rodzice stracili cały dobytek i powrócili do Grecji po kryzysie sueskim. Po powrocie do Grecji, przed rozpoczęciem kariery solowej, piosenkarz występował w kilku zespołach muzycznych. Współpracował też z Vangelisem, a współpraca ta przyniosła najlepsze efekty przy wokalnej adaptacji muzyki Vangelisa z filmu Rydwany ognia.
W 1979 roku piosenkarz wziął udział w Festiwalu Piosenki w Sopocie, potem jeszcze kilkakrotnie występował na koncertach w Polsce. W latach 80. i później niewiele słyszeliśmy o Demisie Roussosie, jednak od kilku lat ponownie nagrywa i występuje na koncertach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać jak po latach śpiewa Demis Roussos, który na swej ostatniej płycie prezentuje mieszankę rocka, bluesa i soulu.

Bilety w cenie 50, 70, 80 i 90 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.