2009-11-29 Krzysztof Krawczyk
Archiwum


„Nigdy nie jest za późno”, to tytuł najnowszego albumu Krzysztofa Krawczyka, który artysta zaprezentuje w Zabrzu podczas andrzejkowego koncertu.
Krzysztof Krawczyk na scenie debiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy, z którym nagrał kilkanaście przebojów. Najbardziej znane to „Kasia”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Krajobrazy”, „Byłaś tu”. W 1973 roku rozpoczął karierę solową – z tego okresu pochodzą m.in. przeboje „Rysunek na szkle” i „Parostatek”. W 1980 roku Krawczyk wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie podpisał kontrakt z wytwórnią TRC i nagrał dla niej płytę „From A Different Place”. Do Polski wrócił w 1985 roku. Trzy lata później doznał ciężkich obrażeń w wypadku samochodowym, co wykluczyło go na pewien czas z działalności muzycznej. W 1990 roku ponownie wyjechał do Stanów, gdzie mieszkał aż do 1994 roku. Po powrocie artysta nagrał płytę „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”. Do USA wrócił jeszcze na kilka miesięcy w 1996 roku, by promować swoje wydawnictwa i nagrywać teledyski. W 1998 roku artysta obchodził 35-lecie kariery i z tej okazji zorganizowany został koncert „To, co dał mi los”, podczas którego otrzymał nagrodę prezesa TVP.
W 2000 roku, po nagraniu płyty „Ojcu świętemu śpiewamy”, Krawczyk zaśpiewał na placu św. Piotra w Rzymie dla Jana Pawła II i po występie wręczył mu złotą płytę, jaką otrzymał za album. W 2001 roku zarejestrowana zostaje płyta nagrana z Goranem Bregovicem, z której najpopularniejszy jest chyba utwór „Mój przyjacielu”. Na 40-lecie kariery artysta uhonorowany został Platynowym Słowikiem podczas sopockiego festiwalu. W roku 2005 utwór „Trudno tak”, zaśpiewany przez Krzysztofa Krawczyka w duecie z Edytą Bartosiewicz, został przebojem roku. 60. urodziny Krzysztof Krawczyk uczcił wydaniem płyty „Tacy samotni”.
Album „Nigdy nie jest za późno” jest setnym albumem w dorobku tego artysty i zawiera kolejne jego przeboje.