2010-01-03 Koncert Noworoczny
Archiwum


Tradycyjnie już styczniowe imprezy w Domu Muzyki i Tańca zainaugurował koncert noworoczny. Tym razem był to występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, która towarzyszyła znakomitym wokalistom - Agnieszce Zwierko, Beacie Witkowskiej-Glik i Rafałowi Bartmińskiemu. Popisom wokalnym towarzyszyły występy tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – Kamili Wójcik, Zofii Czechlewskiej, Marka Kuliga i Adama Czechlewskiego. Gościnnie wystąpił Marcin Wyrostek zwycięzca drugiej edycji programu "Mam Talent".
Podczas koncertu usłyszeliśmy znane przeboje muzyki operowej i operetkowej, wśród których nie zabrakło oczywiście przebojów ojca i syna Straussów.

Agnieszka Zwierko (mezzosopran) to absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Od roku 1990 prowadzi czynną działalność koncertową na scenach w Polsce oraz m.in. we Włoszech, Irlandii, Niemczech, Francji, Belgii, Japonii, Litwy, Chorwacji. W 2005 roku w Palermo brała udział w pracach Jury 3. Narodowego Konkursu dla Młodych Wokalistów A.Gi.Mus. pod przewodnictwem Maestro Alberto Veronesiego.
Rafał Bartmiński (tenor) jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2001 roku uznany został za najbardziej obiecującego polskiego tenora Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie. Obecnie związany z zespołami Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W listopadzie 2009 r. debiutował na scenie jednego z najważniejszych teatrów operowych świata – moskiewskiego Teatru Bolszoj.
Beata Witkowska-Glik, to młoda, obiecująca sopranistka.