2009-11-28 Serce Za Serce
Archiwum


Już po raz XVIII Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii uhonoruje osoby wspierające jej działalność „Oskarem Serca”. Tym razem podczas koncertu Serce za Serce wystąpi Filharmonia Zabrzańska pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz znani soliści - Małgorzata Walewska, Adam Szerszeń, Cezary Biesiadecki i Agnieszka Bochenek-Osiecka.

Małgorzata Walewska to wybitna polska mezzosopranistka, która jeszcze w czasie studiów została laureatką Międzynarodowego Akademickiego Konkursu Wokalnego we Wrocławiu i Konkursu Alfreda Krausa na Wyspach Kanaryjskich. Artystka debiutowała rolą Azy w „Manru” Paderewskiego na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała gościnnie w teatrach operowych Berlina, Bremy, Düsseldorfu, Essen, Genewy, Klagenfurtu, Las Palmas, Luksemburga, Rzymu, Santa Cruz i Florydy.
Z powodzeniem występuje także w repertuarze koncertowym i oratoryjnym wykonując m.in. utwory Bacha, Beethovena, Brucknera, Pergolesiego i Rossiniego oraz Verdiego.
Adam Szerszeń, baryton, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem wielu konkursów, nagród i wyróżnień. W latach 1995-98 był artystą chóru Filharmonii Śląskiej. Od 1998 do 2002 śpiewak Camerata Silesia, z którym koncertował w kraju i za granicą. Występował m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Gaude Mater w Częstochowie, Śląska Trybuna Kompozytorów w Katowicach, Anima Mundi w Pizie. Koncertował z najlepszymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi. Od 2002 r. jest asystentem na Akademii Muzycznej w Katowicach, od 2003 r. gościnnym solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, w 2004 zadebiutował na scenie Opery Narodowej.
Cezary Biesiadecki, bas, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.
Doskonalił swój głos biorąc udział w kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą, był uczestnikiem The International School of Musical w Kijowie. Brał udział w konkursach i przeglądach, gdzie był wielokrotnie nagradzany. Ma na swoim koncie współpracę i występy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Zabrzańskiej, Lubelskiej i z Orkiestrą Kameralną Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej. Współpracując z agencją artystyczną K-Promotion Koch odbywał kilkakrotnie zagraniczne tournée, śpiewając m. in. w Niemczech i Szwajcarii. Od sezonu 2006/2007 jest solistą Opery Śląskiej w Bytomiu.
Agnieszka Bochenek-Osiecka, sopranistka, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2003 r. debiutowała partią Gildy w operze G. Verdiego „Rigoletto” w Śląsko-Morawskim Teatrze Narodowym w Ostrawie w Czechach. Od tego roku stale współpracuje z tym teatrem, gdzie uczestniczyła w kilkunastu produkcjach operowych. Poza tym stale współpracuje z innymi teatrami operowymi w Czechach i w Polsce. Z powodzeniem koncertuje również z repertuarem oratoryjno-kantatowym, operetkowym i musicalowym. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, takich m.in. jak: Praska wiosna, Warszawska jesień, Festiwal im. L. Janaczka w Ostrawie, Festiwal muzyki sakralnej w Brnie, Festiwal w Baden-Baden.