2010-07-31 Muzyczne Lato - Video
Archiwum

Koncert plenerowy (odbędzie się na estradzie ustawionej obok stadionu Górnika Zabrze przy ul. Roosevelta).

Zespół VIDEO istnieje od 2007 roku. Zadebiutował w marcu 2008 roku albumem "Video Gra", z którego pochodzą przeboje: "Bella", "Oglądaj tv", przebój lata 2008 - "Idę na plażę", duet z Anną Wyszkoni "Soft", który przyniósł zespołowi największy rozgłos oraz "Będzie piekło", znany z płyty pod kontrowersyjnym tytułem „Weź nie pi***ol”.
W 2008 roku grupa wystąpiła na dwóch festiwalach: Top Trendy (z piosenką „Idę na plażę”), gdzie zdobyła Nagrodę Dziennikarzy oraz na Międzynarodowym Sopot Festival z piosenką "Soft" i gościnnym udziałem Ani Wyszkoni. Ten romantyczny, ale i pełen rockowej energii utwór stał się jednym z największych przebojów 2008 roku. Ponadto grupa uzyskała kilka nominacji do nagród, m.in. Viva Comet 2009, Eska Music Awards 2009, Mikrofony Popcornu. Grupa otrzymała również nagrodę Famka za Najlepszy Debiut 2008 roku oraz Famka 2009 dla Zespołu Roku. Kontrowersyjne i nieprzeciętne działania zespołu zaowocowały także dwiema nagrodami Świry 2009 – dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku „Będzie piekło”.

Na czele Video stoi charyzmatyczny wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, którego największym atutem podczas koncertów jest doskonały kontakt z publicznością. Muzyka Video to nowoczesny, gitarowy rock z pełnymi szczerości i dobrego humoru tekstami autorstwa wokalisty Wojtka. Licznymi koncertami Video zaskarbiło sobie ogromną sympatię publiczności, która docenia szczerość przekazu i rzadko spotykaną naturalność zespołu. Oprócz działalności muzycznej Wojtek udziela się jako dziennikarz, ma swój program telewizyjny w TVP Łódź, ma również na koncie debiut aktorski w serialach „Świat według Kiepskich” oraz „Fali zbrodni”.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Pobierz regulamin w wersji PDF.