2010-08-14 Muzyczne Lato - Carrantuohill
Archiwum

Koncert plenerowy (odbędzie się na estradzie ustawionej obok stadionu Górnika Zabrze przy ul. Roosevelta).

14 sierpnia br. podczas kolejnego Muzycznego Lata publiczność będzie miała okazję spotkać się z zespołem Carrantuohill, znanym z popularyzowania muzyki celtyckiej. Niecodzienna nazwa grupy pochodzi od najwyższego szczytu w Irlandii.
Carrantuohill zagrał ponad tysiąc koncertów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Gościł m.in. w Czechach, Irlandii, Francji, Niemczech, USA (na zaproszenie Czesława Miłosza), Rosji. Wystąpił również trzykrotnie (1997, 1999 i 2004 r.) na jednym z największych festiwali muzyki irlandzkiej Cork Folk Festival.
Zespół od samego początku związany jest z Przystankiem Woodstock, a od roku 2002 jest współorganizatorem jego Folkowej Sceny.
Wraz z grupą taneczną Reelandia muzycy tej grupy stworzyli widowisko muzyczno-taneczne „Touch of Ireland”. Carrantuohill to także jeden z głównych uczestników Zielonej Wyspy Śląsk – widowiska muzycznego propagującego region i jego walory pozaprzemysłowe, łączącego uprawianą przez zespół „zieloną muzykę” ze śląskim artyzmem na najwyższym poziomie.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Pobierz regulamin w wersji PDF.