2010-12-13 Genesis Klassik
Archiwum


Genesis Klassik to wyjątkowy projekt. Łączy w sobie niesamowity głos Raya Wilsona, największe kompozycje z całego okresu istnienia Genesis oraz dużą dawkę symfonicznych dźwięków. Ta muzyczna opowieść o zespole, który nazywany jest przez krytyków jednym z fundamentów rocka, przeprowadza fanów przez wszystkie okresy twórczości, w których brytyjski zespół przechodził metamorfozę stylistyczną. Fani Genesis będą mieli okazję wziąć udział w tym oszałamiającym przedsięwzięciu, które zaskakuje świeżością i wielką dawką pozytywnej energii.
Początki Genesis sięgają połowy lat 60. Kilku zapatrzonych w The Beatles uczniów brytyjskiej szkoły Charterhouse School, a wśród nich pierwszy wokalista grupy - Peter Gabriel - postanowili założyć zespół i podobnie jak ich idole – grać rocka. W 1996 roku Collinsa zastąpił Ray Wilson, duma Szkocji, artysta, który w tym okresie rozwijał swą pełną sukcesów karierę. Wilson perfekcyjnie wtopił się w skład zespołu, wprowadzając w ich muzykę więcej precyzji i wrażliwości. Mimo trzeciej zmiany wokalisty zespół nie stracił na swej popularności, a to za sprawą takich utworów jak Congo, Not about Us, czy Shipwrecked.

Genesis Klassik to dopracowany mistrzowsko, zarówno w formie muzycznej, jak i tekstowej, projekt. Krytycy i fani zgodnie twierdzą, że to fenomenalna dawka porywającego, progresywnego rocka w symfonicznej oprawie - prawdziwa perełka. Dzięki wyjątkowemu wokalowi Raya kawałki z solowego repertuaru Collinsa oraz Gabriela nabierają zupełnie nowego wyrazu. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje takie jak: Carpet Crawlers, Follow You, Follow Me czy Land of Confusion. Całość dopełniają ciekawe anegdoty i sarkastyczny szkocki humor Wilsona.