Ladies Night 09 listopada 2010 r.
Archiwum


9 listopada o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbędzie się kolejny wieczorek z cyklu Ladies Night. Tym razem będzie egzotycznie, bo tematem spotkania będą „Wspomnienia z Japonii”.
W klimat wieczoru wprowadzi Panie Mirosław Błaszczak – dyrektor Tarnogórskiego Centrum Kultury, założyciel centrum Wymiany Polska – Japonia, były attache kulturalny Ambasady RP w Tokio, obecnie uznany organizator imprez turystycznych i kulturalnych, popularyzator i wykładowca japońskiej kultury i języka tego kraju. Japonista, wraz z Yukiko Ikedą, wolontariuszką oraz nauczycielką sztuki japońskiej z Tarnogórskiego Centrum Kultury, zapozna Panie z kulturą i tradycją Japonii oraz opowie ciekawostki dotyczące tego kraju.
Po tej porcji informacji będzie coś konkretnego – gliwicka firma ZUSHI pokaże, jak przygotowuje się popularne japońskie sushi. Jedna z Pań będzie miała możliwość przygotowania sushi pod okiem szefa kuchni.
Kolejnym punktem wieczoru będzie spotkanie z Heleną Dzionyk – absolwentką Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego, która zajmuje się unikatową sztuką, czyli tworzeniem obrazów na zwiewnym, delikatnym jedwabiu. Prace artystki podziwiane są zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. we Francji). Malarka zademonstruje Paniom tworzenie obrazów na jedwabiu.
Malowniczość japońskiego krajobrazu podziwiać można będzie podczas prezentacji slajdów Bogusława Makara, a także na jego fotografiach tworzących małą wystawę. Każda z Pań przy wyjściu otrzyma różę ufundowaną przez kwiaciarnię Róża.
Atrakcji i nagród na pewno nie zabraknie!
Zapraszamy, wstęp 20 zł.