2011-02-14 Kabaretowe Walentynki
Archiwum


Jeśli nie macie Państwo pomysłu na walentynkowy wieczór, to zapraszamy do Domu Muzyki i Tańca na potężną porcję śmiechu, o którą zadbają kabarety Łowcy.B oraz NeoNówka z zespołem muzycznym Żarówki.
Neo-nówka to kabaret z Wrocławia, który uprawia satyrę polityczną. Ale z pomysłem - co jest nie lada sztuką. Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza. I zostali dostrzeżeni. Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca. Nie stronią też od trudnych tematów, ale pokazują je w sposób zwiewny, lekki i subtelny. Cechuje ich naturalność i bezkompromisowość.
Kabaret Łowcy.B to wieczni studenci z Cieszyna z sepleniącym liderem w żółtym sweterku – Mariuszem Kałamagą Ich skecze, to pomieszanie absurdu z terapią nerwic, a wszystko w atmosferze radosnej nieprzewidywalności. Łowcy są trochę dziwni, a trochę normalni, sami bawią się tym, co robią na scenie, doprowadzając publiczność do ekstazy śmiechowej. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza. Mają bardzo szerokie zainteresowania, co przekłada się bezpośrednio na kabaret – w spektaklach wykorzystują swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, używają akrobacji oraz elementów pantomimy. Nie boją się niczego – ciągle eksperymentują i poszukują, wciągając innych do zabawy.