2011-03-15 Masters Of Chant Gregorgian In Concert
Archiwum


Największe przeboje wykonane w kultowych „gregoriańskich” aranżacjach. Mistyczne wersje naszych ulubionych utworów. Opary tajemniczości oplatające hity ze szczytów list przebojów – tak w skrócie można opisać to, co usłyszymy i zobaczymy podczas tego koncertu. A wszystko to w wykonaniu jednego z najbardziej rozpoznawalnych chórów świata! Podczas ich koncertów w 2008 i 2009 roku warszawska Sala Kongresowa pękała w szwach. Zachwycona publiczność zgotowała mnichom owacje na stojąco, bisom nie było końca. Grupa postanowiła więc powtórnie wystąpić w naszym kraju i dzięki temu będziemy mieli okazję posłuchać rewelacyjnych „zakonników” na żywo w Zabrzu
Chór Gregorian powstał na początku lat 90. XX w. w Wielkiej Brytanii. Strzałem w dziesiątkę okazał się oryginalny pomysł Franka Petersena, znanego producenta muzycznego, na połączenie średniowiecznego chorału gregoriańskiego ze współczesną muzyką popową i rockową. I właśnie ten pomysł zapoczątkował okres świetności zespołu Gregorian. Już pierwszy album grupy „Masters of chant” przyniósł jej popularność i fale sukcesów – status złotej płyty w sześciu krajach Europy, w Portugalii platyna. Dostał się również do prestiżowej listy TOP 10 w dziesięciu krajach świata.
Zachęcony sukcesem zespół wydał rok później drugi album "Masters of chant – chapter two". Okazało się, że pomysł przerabiania popularnych utworów na styl gregoriański nie znudził się publiczności. Oprócz serii "Masters of chant" w dorobku zespołu są też takie pozycje jak krążek "The Dark Side", na którym pojawiły się cięższe brzmienia, czy Gregorian Christmas: Chants & Motets – alternatywa do tradycyjnej muzyki bożonarodzeniowej. Wielka popularność Gregorian przyczyniła się do powstania wielu naśladowców, niemniej jednak to właśnie Gregorianie są jedynym, niepowtarzalnym i charakterystycznym zespołem. Ich największe hity będziemy mieli okazję usłyszeć na scenie DMiT-u.