2011-10-09 Jubileusz Kabaretu Rak i Marcin Daniec
Archiwum


Trudno w to uwierzyć, ale kabaret „Rak” bawi nas już blisko 30 lat i właśnie w Domu Muzyki i Tańca obchodzić będzie swoje 30. urodziny. Tego tria nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać, ale przypomnijmy, że jest to trójka artystów z Rudy Śląskiej – Krzysztof Hanke, Grzegorz Poloczek i Krzysztof Respondek. Ich skecze, w których posługują się śląską gwarą, bawią każdą publiczność, nie tylko śląską, bo artyści nawiązują doskonały kontakt z widownią.
Śląskie trojaczki, bo tak się o nich mówi, zdobyły uznanie na wielu festiwalach i przeglądach. Satyryczne piosenki, dowcipne monologi i pomysłowe skecze, uzupełnione wrodzonym wdziękiem członków kabaretu, zapewniają świetną zabawę podczas każdego ich występu.
Na swój koncert z okazji jubileuszu istnienia panowie przygotowali niespodzianki i zaprosili do udziału w imprezie Marcina Dańca oraz dwa śląskie duety - Kolę & Julę oraz zespół Ed’Mans. Całość uzupełnią towarzyszący kabaretowi od lat zespół Bartos Band oraz balet Teatru Rozrywki w Chorzowie.
Patroni medialni: Telewizja Katowice, Radio Fest i Dziennik Zachodni.