2011-01-10 Arka Noego
Archiwum


Ten koncert będzie szczególny, gdyż oprócz tego, że wystąpi Arka Noego, co sprawi zapewne widzom przyjemność, ma też inny cel. Organizatorzy, w ramach profilaktyki zintegrowanej, pragną zwrócić uwagę na działania promujące pozytywne wartości na różnych płaszczyznach. Chcąc wyeliminować niekorzystne zachowania w naszym społeczeństwie najczęściej do tej pory piętnowano złe zachowania, straszono konsekwencjami picia alkoholu, zażywania narkotyków, dopalaczy czy innych destrukcyjnych zachowań. Obecnie sięga się po inne metody – trzeba młodym ludziom (i nie tylko młodym) pokazać pozytywne wartości i zachęcić do ich naśladowania. I to na wszelkich możliwych płaszczyznach. Nieprzypadkowo więc gościem imprezy będzie Arka Noego – zespół, który promuje życie rodzinne oraz wielodzietność. Spotkanie to jest także zapowiedzią Dni Życia, które odbędą się w Zabrzu 23 i 24 marca.
Arka Noego to dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999, gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II telewizyjna redakcja katolicka szukała odpowiedniej piosenki i wykonawców mających uświetnić wizytę. Powstały wtedy utwór Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest) stał się wielkim przebojem, a twórcy programu "Ziarno" zasugerowali nagranie kolejnych.
W skład zespołu wchodzą głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie, nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournée, w tym do USA i Kanady.