2012-11-13 Katie Melua
Archiwum

Po koncercie w londyńskiej O2 Arena, magazyn The Times uznał głos Katie Melua za „absolutnie niezwykły”. „Secret Symphony”, piąty studyjny album artystki, to znakomita kolekcja piosenek, które doskonale pokazują unikalność i piękno tego głosu. Jak mówi artystka – Na tę płytę szukałam po prostu pięknych piosenek, w których będę mogła wyrazić, co mam w sercu. Album zawiera utwory napisane przez twórców, z którymi Katie współpracowała już przy poprzednich płytach: „All Over The Word” napisaną przez Françoise Hardy, „Gold In Them Hills” Rona Sexsmitha, „Nobody Knows You” Jimmiego Coxa czy „Moonshine” autorstwa Fran Healy. Autorska piosenka Katie – „Forgetting All My Troubles” – „pokazuje kim i gdzie dzisiaj jestem”. Znajdziemy tam też utwory napisane wspólnie z managerem i producentem Katie – Mikiem Battem, który był współautorem jej trzech pierwszych płyt. Są to „Heartstrings” i „The Cry of the Lone Wolf”. Brał również udział w tworzeniu tytułowej „Secret Symphony” oraz „The Walls Of The World”, „Better Than A Dream” i „The Bit That I Don’t Get”. – Lubię, gdy Mike pisze o miłości z nieco innego punktu widzenia. Refreny są zawsze bardzo „wzniosłe”, uwielbiam je śpiewać – mówi Katie. – Kiedy zdecydowałam się nagrać ten album, oczywistym było, że Mike będzie producentem. Nagrywali w Air Studios w Londynie, w którym powstał poprzedni album Katie – „The House”. – To wyjątkowe miejsce do nagrywania i do śpiewania. Mike Batt dyrygował też orkiestrą towarzyszącą Katie. Owocem tej współpracy jest bardzo różnorodna płyta, a bogactwo dźwięków orkiestry symfonicznej i subtelność głosu Katie to niezwykła uczta dla uszu. Jak mówi sama piosenkarka – W tym albumie jest prostota, którą uwielbiam.
Jeszcze przed premierą płyty „Secret Symphony” Katie zagrała dwa koncerty w klubie jazzowy Ronnie Scott’s (6 i 7 lutego). Była to rzadka okazja obejrzenia artystki, która sprzedała ponad 11 milionów płyt i jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich artystek w bardziej kameralnej odsłonie. Podczas koncertu w Domu Muzyki i Tańca poza doskonale znanymi hitami, jak „Closest Thing To Crazy” czy „Nine Million Bicycles”, Katie zaśpiewa również utwory z „Secret Symphony”.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).