2011-12-09 Glenn Miller Orchestra
Archiwum

BILETY NIE BĘDĄ DOSTĘPNE NA GRUPONIE, ITP.

Już od kilku lat w okresie świąt Bożego Narodzenia gościmy w Polsce rewelacyjną orkiestrę Glenna Millera, która swoimi przebojami wprowadza nas w radosny i rodzinny gwiazdkowy nastrój. Orkiestra ta jest najpopularniejszą i najbardziej pożądaną kapelą swingową na świecie. Mimo iż początki orkiestry sięgają lat 30. ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem bigbandowego formatu po dziś dzień. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą przebojów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenna Millera. Dzięki tak wyśmienitym utworom, jak Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, Chattanooga Choo Choo, czy I've Got a Gal in Kalamazoo kapela ugruntowała swoją pozycję na scenie. Fani będą mogli je usłyszeć podczas koncertów Orkiestra pod batutą wyśmienitego dyrygenta Wila Saldena.
Po śmierci założyciela orkiestry - Glenna Millera, jego najbliższy przyjaciel - Tex Benek, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous Glenn Miller Orchestra. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie. Śmiało można powiedzieć, że formacja Glenna Millera to kopalnia hitów. „Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiastowo będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach”. Słowa te, wypowiedziane przez lidera orkiestry Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. Dyrygent ten, jako perfekcjonista zawsze wymagał perfekcjonizmu od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał on od publiczności najcenniejszą nagrodę – podziw i zachwyt. Za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie Wil Salden został mianowany przez prezesa wytwórni głównym dyrygentem Orkiestry Glenna Millera. Orkiestra została okrzyknięta najpopularniejszą na świecie, a jej grafik jest zawsze wypełniony występami oraz współpracą z innymi artystami, m.in. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem, Ericiem Delaneyem. Prestiż, jaki towarzyszy ich występom, wart jest każdych pieniędzy. Orkiestra Glenna Millera nie tylko zapełnia sale po brzegi, ale także jest zapraszana, by uświetnić swoją obecnością najbardziej elitarne przyjęcia dla ludzi ze świata polityki i biznesu. Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie Moonlight Serenade, choć jeśli wierzyć plotkom – oryginalne brzmienie orkiestry zrodziło się z przypadku. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji. Brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. To właśnie ten zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenna Millera słynie od ponad siedemdziesięciu lat. Tylko ta kapela może poszczycić się czterdziestoma światowymi trasami koncertowymi, na które bilety zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia! Występowali w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Islandii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach, a w grudniu będziemy mieli niewątpliwą przyjemność gościć ich w Zabrzu!

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).