2011-10-10 Edyta Geppert i Kroke
Archiwum


Edyta Geppert od ponad 25 lat czaruje publiczność niepowtarzalnymi koncertami, na których atmosfera skupienia wciąga absolutnie każdego. Znakomite interpretacje starannie dobranego repertuaru wzruszają, bawią, fascynują niezmiennie. Kilka lat temu Edyta Geppert połączyła swe siły z fenomenalnym krakowskim zespołem KROKE; owocem ich współpracy jest wyjątkowy program - i album CD - „Śpiewam życie”, stworzony przy wydatnym udziale znakomitego aranżera Krzysztofa Herdzina, w reżyserii Piotra Loretza.
Edyta Geppert jako jedyna polska artystka estrady muzycznej ma w swoim dorobku trzy nagrody Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncertowała niemal na całym świecie, nie tylko dla środowisk polonijnych. Do tej pory sprzedała łącznie ponad 1,5 mln płyt. Dziesięć z jej dwunastu dotychczasowych albumów osiągnęło status "Złotej Płyty".
Zespół KROKE, który od kilku lat koncertuje z ogromnym powodzeniem w zachodniej Europie (ok. 100 koncertów rocznie, m.in. w Hiszpanii, Anglii, Francji, Niemczech, Danii, Norwegii i Szwecji), wsławił się m.in. nagraniem płyty z legendarnym angielskim skrzypkiem Nigelem Kennedy'm. Współpracował również z Peterem Gabrielem.
Krzysztof Herdzin to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent znany z autorskich projektów i ponad 100 płyt nagranych z innymi artystami. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Aranżował muzykę Jana A. P. Kaczmarka nagrodzoną Oscarem.
Edyta Geppert, Krzysztof Herdzin i KROKE – to połączenie wręcz magiczne. Ich wspólny koncert to spotkanie prawdziwych żywiołów muzycznych. Nieczęsto udaje się zgromadzić w jednym czasie i miejscu tak zapracowanych artystów, więc ich wspólny koncert w Domu Muzyki i Tańca to rzadka okazja uczestniczenia w ich dopracowanym do perfekcji spektaklu muzycznym. Dla wielu z Państwa stanie się prawdziwym wydarzeniem muzycznym tegorocznej jesieni.
Na program koncertu składają się kompozycje bardzo bogate muzycznie, oparte na klimatach wywodzących się z tradycyjnych melodii żydowskich, bałkańskich, cygańskich; stanowiące połączenie tradycji z nowoczesnością, jazzu z muzyką klezmerską, lirycznych ballad i żywiołowych utworów.

Udział biorą: Edyta Geppert
KROKE: Jerzy Bawoł – akordeon
Tomasz Kukurba – altówka
Tomasz Lato – kontrabas
Gościnnie: Krzysztof Herdzin – fortepian
Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).