2011-11-06 25 lat dobrego humoru, czyli jubileusz pracy artystycznej Cezarego Pazury
Archiwum


Cezary Pazura i jego kabaretowi przyjaciele właśnie rozpoczęli kabaretowe tournee z okazji 25-lecia pracy artystycznej Cezarego Pazury. Inauguracja trasy jubileuszowej miała miejsce
11 lutego w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Publiczność wypełniła salę po brzegi zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego występu.
Dokładnie we wrześniu tego roku mija 25 lat od filmowego debiutu Cezarego Pazury. Jednak jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów już zaczął świętować swój jubileusz. Wspólnie z najśmieszniejszymi polskimi kabareciarzami ruszył w Polskę, by rozśmieszać Polaków. Król polskiej komedii – jak mówi się o Cezarym Pazurze – będzie świętował swój jubileusz przez okrągły rok, spotykając się z publicznością w największych miastach w Polsce. „Przygotowania do trasy jubileuszowej trwały od kilku miesięcy. Pierwsze show mamy już za sobą i bardzo się cieszę, że premierowy występ w Toruniu zgromadził komplet publiczności, która nagradzała artystów gromkimi brawami – mówi Cezary Pazura”. A 6 listopada na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca wystąpią najśmieszniejsi z najśmieszniejszych - Jerzy Kryszak, Kabaret Młodych Panów, Finaliści programu Stand Up. Zabij mnie śmiechem! Michał Kempa i Anna Pituła oraz oczywiście sam Cezary Pazura. Wyjątkowo z okazji 25-lecie pracy artystycznej Cezarego Pazury do grupy wspaniałych kabareciarzy dołączył nie kto inny jak… aktor Paweł Małaszyński, który po raz pierwszy w tym roku zaprezentował się na kabaretowej scenie.

Cezary Pazura ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów i twórcą autorskiego kabaretu. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej, niemieckiej.
Cezary Pazura to wielokrotny laureat Złotej Kaczki. W 1991 i 1996 roku otrzymał Złote Lwy Gdańskie. Rola w filmie „Psy 2. Ostatnia Krew” przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valenciennes. Grał m.in.: u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą“, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”.
Komedia gangsterska „Weekend”, która niedawno weszła na ekrany kin, jest jego debiutem reżyserskim, wyprodukowanym przez założoną przez Cezarego Pazurę firmę producencką
Cezar 10.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).