2012-01-06 Koncert Noworoczny
Archiwum


Wzorem koncertów filharmoników wiedeńskich Filharmonia Zabrzańska zaprasza melomanów na koncert z okazji rozpoczęcia nowego roku. Tym razem czeka nas nie lada gratka, bo najznakomitsze dzieło Imre Kalmana – „Księżniczka Czardasza”. Ta operetka to właściwie jeden wielki zbiór przebojów, bo któż nie zna takich arii, jak „Artystki z variétés”, „Bo to jest miłość”, czy „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”? W przedstawieniu tym Kalman doskonale odtwarza atmosferę austro-węgierskich salonów, a często pojawiające się rytmy czardasza sprawiają, że nawet widzom nogi rwą się do tańca.
Na scenie Domu Muzyki i Tańca zobaczymy Jolantę Kremer jako Sylvię, Monikę Rajewską w roli hrabianki Anastazji, Oskara Jasińskiego jako Edwina, w rolę Boniego natomiast wcieli się Arkadiusz Dołęga a w rolę Feri Jacek Woleński.
Gorącego czardasza tańczyć będą tancerze ZPiT Śląsk: Milena Burchardt, Zofia Czechlewska, Adam Czechlewski i Marek Kulig. A wszystko to przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).