Musical Tarzan - 01.06.2012 r. godz. 11.00
Archiwum19 maja 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zobaczymy „Tarzana”, teatralny przebój Disneya z muzyką i słowami Phila Collinsa!
Musical „Tarzan” miał światową premierę na Broadwayu w 2006 roku. Był adaptacją filmowego animowanego megahitu Disneya z 1999 roku. Phil Collins, który skomponował muzykę również do wersji kinowej, wykorzystał w spektaklu jej największe przeboje, m.in. „Two Worlds”, „You’ll Be in My Heart”, „Son of Man” i „Strangers Like Me”, dopisując do nich dziewięć nowych nutworów muzycznych. W 2007 roku musicalowy „Tarzan” zawitał do Europy. 15 kwietnia w Scheveningen w Holandii odbyła się premiera jego pierwszej międzynarodowej produkcji. W 2008 roku powstała wersja niemiecka, która w Hamburgu jest wielkim teatralnym przebojem do dzisiaj.
Spektakl ten będzie polską prapremierą „Tarzana”, a wystawiony zostanie w sali Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, by zapewnić przedstawieniu odpowiedni musicalowy rozmach. Będzie to największe musicalowe widowisko w dotychczasowej historii tego gatunku na Śląsku. Jednocześnie będzie je mogło oglądać dwa tysiące widzów! W realizacji wezmą udział akrobaci i członkowie sportowych grup gimnastycznych, będzie w niej wykonująca muzykę na żywo orkiestra. Przedstawienie zrealizuje sprawdzony zespół twórców teatralnych, współautorów ogromnego sukcesu polskiej prapremiery „High School Musical” w Gliwicach. Wyreżyseruje je Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Autorką choreografii będzie Sylwia Adamowicz, scenografii Wojciech Stefaniak. Autorem tłumaczenia libretta i polskich tekstów piosenek „Tarzana” jest Jacek Mikołajczyk, kierownik literacki GTM. Kierownictwo muzyczne będzie sprawował Sebastian Perłowski.
Prapremierę polską „Tarzana” przygotowuje Gliwicki Teatr Muzyczny w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu przy wsparciu samorządów Gliwic i Zabrza.
Musical "Tarzan" będzie również inaugurował V Metropolitalne Święto Rodziny 20 maja 2012 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
Premiera „Tarzana” będzie pierwszą realizacją musicalową na Śląsku adresowaną do masowego odbiorcy oraz jedną z największych produkcji musicalowych w Polsce ostatnich lat!

Bilety w cenie 25 i 30 złotych do nabycia tymczasowo tylko on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).