2012-09-08 Musical Tarzan
Archiwum


Zobacz spot w rozdzielczości 1280x720, format WMV
„Kawał dobrej roboty!”, „Cudze chwalicie, swego nie znacie!”, „Rewelacyjne kreacje i porywająca muzyka”, „Niesamowite efekty!” – to tylko niektóre z recenzji, jakie można było usłyszeć i przeczytać po polskiej prapremierze musicalu „Tarzan”. Przygotowany przez Gliwicki Teatr Muzyczny i Dom Muzyki i Tańca spektakl przyciągnął tłumy. Podczas majowych i czerwcowych przedstawień widownia pękała w szwach. Ogromne zainteresowanie widowiskiem sprawiło, że „Tarzan” powróci na scenę Domu Muzyki i Tańca. Wszyscy ci, którzy nie zdążyli obejrzeć musicalu, będą mieli do tego okazję po wakacjach. „Tarzan” ponownie pojawi się w Zabrzu już we wrześniu!
Musical „Tarzan” miał światową premierę na Broadwayu w 2006 roku. Był adaptacją filmowego animowanego megahitu Disneya z 1999 roku. Phil Collins, który skomponował muzykę również do wersji kinowej, wykorzystał w spektaklu jej największe przeboje, m.in. „Two Worlds”, „You’ll Be in My Heart”, „Son of Man” i „Strangers Like Me”, dopisując do nich dziewięć nowych utworów muzycznych. W 2007 roku musicalowy „Tarzan” zawitał do Europy. 15 kwietnia w Scheveningen w Holandii odbyła się premiera jego pierwszej międzynarodowej produkcji. W 2008 roku powstała wersja niemiecka, która w Hamburgu jest wielkim teatralnym przebojem do dzisiaj.
Polska wersja „Tarzana” to największe musicalowe widowisko w dotychczasowej historii tego gatunku na Śląsku. W Domu Muzyki i Tańca jednocześnie może je oglądać dwa tysiące widzów! W realizacji biorą udział akrobaci i członkowie sportowych grup gimnastycznych, jest wykonująca muzykę na żywo orkiestra. Przedstawienie zrealizował sprawdzony zespół twórców teatralnych, współautorów ogromnego sukcesu polskiej prapremiery „High School Musical” w Gliwicach. Wyreżyserował je Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Autorką choreografii jest Sylwia Adamowicz, scenografii Wojciech Stefaniak. Autorem tłumaczenia libretta i polskich tekstów piosenek „Tarzana” jest Jacek Mikołajczyk, kierownik literacki GTM. Kierownictwo muzyczne sprawuje Sebastian Perłowski.
Polska wersja „Tarzana” powstała dzięki wsparciu samorządów Gliwic i Zabrza.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).