Musical Tarzan - 07.03.2013 r. godz. 19.00
Archiwum
Na scenę Domu Muzyki i Tańca powraca musical „Tarzan”. Niezwykłe widowisko będzie można zobaczyć już w marcu!
Musical „Tarzan” miał światową premierę na Broadwayu w 2006 roku. Był adaptacją filmowego animowanego megahitu Disneya z 1999 roku. Phil Collins, który skomponował muzykę również do wersji kinowej, wykorzystał w spektaklu jej największe przeboje, m.in. „Two Worlds”, „You’ll Be in My Heart”, „Son of Man” i „Strangers Like Me”, dopisując do nich dziewięć nowych utworów muzycznych. W 2007 roku musicalowy „Tarzan” zawitał do Europy. 15 kwietnia w Scheveningen w Holandii odbyła się premiera jego pierwszej międzynarodowej produkcji. W 2008 roku powstała wersja niemiecka, która w Hamburgu jest wielkim teatralnym przebojem do dzisiaj.
Polska wersja „Tarzana” to największe musicalowe widowisko w dotychczasowej historii tego gatunku na Śląsku. W Domu Muzyki i Tańca jednocześnie może je oglądać dwa tysiące widzów! W realizacji biorą udział akrobaci i członkowie sportowych grup gimnastycznych, jest wykonująca muzykę na żywo orkiestra. Przedstawienie zrealizował sprawdzony zespół twórców teatralnych, współautorów ogromnego sukcesu polskiej prapremiery „High School Musical” w Gliwicach. Wyreżyserował je Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Autorką choreografii jest Sylwia Adamowicz, scenografii Wojciech Stefaniak. Autorem tłumaczenia libretta i polskich tekstów piosenek „Tarzana” jest Jacek Mikołajczyk, kierownik literacki GTM. Kierownictwo muzyczne sprawuje Sebastian Perłowski.
Polska wersja „Tarzana” powstała dzięki wsparciu samorządów Gliwic i Zabrza.

Bilety w cenie 30, 40, 50, 60 i 70 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).