2013-02-28 Polska Noc Kabaretowa
Archiwum


Zapraszamy Państwa na trzy godziny dobrej zabawy, którą zapewnią nam kabarety Paranienormalni i Smile oraz Marcin Daniec.
Kabaret Paranienormalni powstał w 2004 roku. Od tego czasu osiągnął olbrzymią popularność i spore grono fanów, a obecnie współtworzy czołówkę polskich kabaretów. Uznanie publiczności Paranienormalni zdobyli przede wszystkim za sprawą kultowej postaci - Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek. Popularność dało im także „Radio Terefe”, w którym Igor Kwiatkowski wykorzystuje swoje niesamowite umiejętności naśladowania dźwięków i mimiki. Pozostali członkowie to Robert Motyka – mężczyzna o fantastycznym głosie i uroku osobistym, Rafał Kadłucki – kopalnia pomysłów, reżyser i osoba odpowiedzialna za techniczne walory występów Paranienormalnych. W kabarecie na dobre zadomowił się także Michał Paszczyk – aktor potrafiący tworzyć zaskakujące postaci. Nowości, nad którymi pracują Paranienormalni, szybko zyskują uznanie publiczności i zasługują na miano kabaretowych hitów.
Smile to kabaret w składzie: Andrzej Mierzejewski, Michał Kincel, Paweł Szwajgier i Kamil Sochalski. Ich pierwszy występ odbył się w 2003 roku w Lublinie. Bardzo szybko Smile osiągnął ogromną popularność i dziś może się już szczycić pokaźnym dorobkiem artystycznym. Począwszy od chwili swojego debiutu formacja została dostrzeżona i dobrze przyjęta przez publiczność. Obok klasycznych występów estradowych artyści biorą również czynny udział we wszelkiego rodzaju przeglądach oraz festiwalach kabaretowych, z których bardzo często wracają nie tylko z wyróżnieniami, ale także z prestiżowymi nagrodami. Artyści opowiadają o sprawach, które dotykają oraz nurtują współczesne społeczeństwo. Podczas swoich przedstawień pokazują publiczności estradowej autorskie scenki rodzajowe utrzymane w wyjątkowo humorystycznej konwencji.
Marcin Daniec zainteresowania sceniczne wykazywał już w szkole podstawowej. W 1977 r. ukończył Studium Teatralne we Wzdowie k. Sanoka i przystąpił do nauki w... Akademii Wychowania Fizycznego. Już z tytułem magistra wychowania fizycznego został pełnomocnikiem rektora ds. kulturalnych uczelni. Miał już wówczas za sobą debiut sceniczny. Działalność estradową prowadził również podczas służby wojskowej. Regularnie i profesjonalnie występuje na scenie od 1980 r. Od tego czasu bierze udział w najważniejszych imprezach estradowych i występuje na największych scenach przed wielotysięczną widownią. Gra w całym kraju gromadząc komplety publiczności. Szybko stał się jednym z najpopularniejszych w Polsce wykonawców kabaretowych. Jego fenomen polega na świetnym kontakcie z publicznością, która w trakcie programu jest nieustannie przez satyryka zaczepiana i zagadywana, stając się częścią programu i wpływając na jego przebieg.
Polską Noc Kabaretową poprowadzi Kacper Ruciński - polski artysta kabaretowy z Malborka, uprawiający stand-up comedy.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).