2014-03-06 SKUNK ANANSIE
Archiwum


Wejście od godziny: 19.00
Start: 20.00

Po wydaniu pięciu albumów studyjnych, które sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie i licznych występach festiwalowych, które za każdym razem wprowadzały publiczność w ekstatyczny trans, zespół Skunk Anansie postanowił wkroczyć na zupełnie nową ścieżkę. W swej działalności londyńska kapela odważnie nadawała swej twórczości różne odcienie muzyczne, mieszając indie i britrock z brzmieniami punkowymi oraz metalem alternatywnym. Podążając za potrzebą świeżości, Skunk Anansie podjął decyzję, że nadszedł czas, by spróbować swych sił w wydaniu akustycznym. Tak zrodziła się idea koncertu, który odbył się w 15 kwietnia 2013 w londyńskim Cadogan Hall.
Skin, wokalistka zespołu, przyznaje, że w okresie przygotowań zaczęło ją nękać nieznane dotąd uczucie lęku przed tym co ją czeka. Obawiała się, że występ bez głośnych gitarowych riffów i energicznego rytmu pozostawi jej charakterystyczny wokal odsłonięty i nagi. 'An Acoustic Skunk Anansie - Live In London' jest dowodem na to, że wszelkie niepokoje były zupełnie bezzasadne. Ten nagrany w siedzibie Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej koncert jest intymnym portretem zespołu, który odważnie gra konwencją i własnym dorobkiem artystycznym. „To było ogromne muzyczne wyzwanie” mówi Ace, gitarzysta Skunk Anansie, o tworzeniu nowych aranżacji na potrzeby koncertu akustycznego.
900 biletów na tej wyjątkowy koncert zostało sprzedanych zaledwie w ciągu kilku godzin od otwarcia sprzedaży. Mimo, że duża część widowni prawdopodobnie widziała już Skunk Anansie na żywo, w atmosferze dało się wyczuć, że zarówno dla fanów jak i dla zespołu było to zupełnie nowe doświadczenie, jakby spotkali się po raz pierwszy. „Ludzie naprawdę słuchali w skupieniu, zamiast skakać pod scenę, co jest normą na naszych koncertach”, mówi Skin. Jest to dowód na to, że mimo zbliżającej się dwudziestej rocznicy istnienia zespołu, Skunk Anansie nie stracił swojej werwy; wciąż potrafią prowokować i zaskakiwać.
Sukces przedsięwzięcia sprawił, że Skunk Anansie wyrusza w całą trasą akustyczną, a w Polsce będziemy mogli ich posłuchać aż na czterech koncertach!

Bilety na koncert Skunk Anansie zostały wyprzedane.

Bilety na koncerty w cenach: 140zł, 160zł, 180zł dostępne na Ebilet.pl, Eventim.pl i Ticketpro.pl oraz w bileterach na terenie całego kraju.
Organizatorem trasy Skunk Anansie jest Klub Stodoła.