2014-02-01 Czerwone Gitary
Archiwum


Czerwone Gitary Symfonicznie

Legendarny zespół po raz pierwszy w swojej blisko 50 letniej historii CZERWONE GITARY prezentują swoje największe przeboje, wzbogacone brzmieniem Orkiestry Symfoników Gdańskich. Ten niezwykły projekt jest dziełem dwóch zespołów rodem z Trójmiasta.

Ten projekt jest dziełem dwóch zespołów z Trójmiasta, Orkiestry Symfoników Gdańskichpod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego oraz zespołu Czerwone Gitary.
Gwarancją znakomitego widowiska, które na długo pozostanie w pamięci widzów będą profesjonalizm, młodość, energia symfoników, niesamowity temperament ich dyrygenta oraz ogromna ilość przebojów, dynamika i pełne zaangażowanie muzyków zespołu Czerwone Gitary.

O Czerwonych Gitarach na okładkach czarnych płyt pisano: Malownicza grupa z Wybrzeża widniejąca na kopercie tej płyty jest obecnie niemal synonimem naszego rodzinnego big beatu. Niesłychany dynamizm gry i śpiewu, wielka brawura, swoboda i humor to wielkie walory tego zespołu, lecz nie jedyne (...). Nic się nie zmieniło, zespół nadal daje niesamowicie dynamiczne i brawurowe koncerty. Mimo upływu lat nadal jest ikoną polskiej muzyki, najbardziej rozpoznawalną marką, czymś do czego my, Polacy jesteśmy przyzwyczajeni niemal od urodzenia. Piosenki takie jak "Nie zadzieraj nosa", "No bo ty się boisz myszy", "Matura" na stałe weszły do kanonu muzyki, zaś kolejne pokolenia potrafią je bez zastanowienia zaśpiewać.

Zapraszamy !!!