2013-11-29 Edyta Geppert
Archiwum


29 listopada o godz. 19.00 na scenie Domu Muzyki i Tańca wystąpi Edyta Geppert.
Obdarzona ogromnym talentem i sceniczną charyzmą artystka sprawia, że każdy z jej koncertów na długo zapada w pamięci publiczności. Jej piosenki, mimo upływu lat, nie tracą świeżości, a ich liryczność, głębia tekstów i perfekcja wykonania sprawia, że sięgają po nie kolejne kolejne pokolenia słuchaczy. Jak sama mówi o sobie, najchętniej śpiewa „o tym, co sercu jest bliskie i drogie”. Wśród autorów tekstów jej piosenek można wymienić m.in. Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego czy Magdę Czapińską. Komponowali dla niej m.in. Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski i Andrzej Rybiński. „Och życie, kocham Cię nad życie", „Jaka róża, taki cierń”czy „Nie żałuję” - to jedne z wielu najbardziej znanych utworów artystki.
Edyta Geppert jest absolwentką warszawskiej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina, gdzie ukończyła Wydział Piosenki. W 1984 r. zdobyła pierwszą nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To był dopiero początek jej wielkich sukcesów. Artystka została również m.in. laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki na Malcie i w Bratysławie, ma na swoim koncie dwa Wiktory dla najciekawszej osobowości TV. W 1986 i 1995 r. powtórzyła opolski sukces i zdobyła jeszcze dwukrotnie Grand Prix Festiwalu w Opolu.
Podczas listopadowego koncertu będzie można usłyszeć najpopularniejsze przeboje artystki.

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).