2014-10-26 Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej
Archiwum

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego

Gala Piosenki Biesiadnej powraca w przebojowej, jubileuszowej wersji! Dwadzieścia lat temu, w 1994 roku, w Poznaniu telewizyjna Dwójka zrealizowała pierwszą Galę Piosenki Biesiadnej – wielkie widowisko artystyczne, które miało na celu popularyzację polskiej piosenki rozrywkowej. Pomysłodawcą wydarzenia był Zbigniew Górny, znany aranżer, dyrygent i kompozytor muzyki instrumentalnej i filmowej, a wystąpiły w nim największe gwiazdy ówczesnej estrady, m.in.: Piotr Gąsowski, Katarzyna Jamróz, Maryla Rodowicz, Robert Rozmus, Ryszard Rynkowski i Krzysztof Tyniec. W repertuarze Gali znalazły się takie przeboje, jak „Konik na biegunach”, „Ore, ore”, „Szła dzieweczka” czy „Marianna”. Impreza zdobyła tak ogromną popularność, że wkrótce powstały jej kolejne edycje – „Poprawiny”, „Biesiada bez granic”, „Biesiada Śląska”. Zbigniew Górny wraz ze swoją orkiestrą i solistami zagrał kilkaset koncertów w całym kraju oraz w Stanach Zjednoczonych i Australii.
W dwudziestą rocznicę pierwszej Gali przygotowaliśmy dla Państwa jej wersję jubileuszową, nad której programem będzie czuwał sam Zbigniew Górny! Dzięki niemu wybiorą się Państwo w sentymentalną muzyczną podróż do czasów, kiedy piosenka towarzyszyła wszystkim spotkaniom towarzyskim.
Koncert odbędzie się 26 października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a weźmie w nim udział doborowe grono artystów. Galę poprowadzi Krzysztof Tyniec, a największe przeboje piosenki biesiadnej zabrzmią z zabrzańskiej sceny w wykonaniu: Tercetu, czyli Kwartetu (w którego skład wchodzą Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Wojciech Kaleta i Robert Rozmus), Krzysztof Respondek, Majki Jeżowskiej, Katarzyny Jamróz, Gangu Marcela, Mariusza Kalagi oraz Krzysztofa Piaseckiego. Wykonawcom towarzyszyć będzie – oczywiście – orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego.
Zabrzańska Gala to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będziecie Państwo mieli okazję przypomnieć sobie, jak biesiadowało się kiedyś – i sami doskonale się bawić. Wspaniałe przeboje, znani i lubiani artyści, niezapomniana atmosfera – tego nie można przegapić!

Każdy z widzów otrzyma w prezencie darmowy śpiewnik.

Zapraszamy już 26 października do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu!!!

Bilety w cenie 70, 100, 130, 150 oraz 180 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).