2015-07-03 Muzyczne Lato - Lombard
Archiwum


Nareszcie nadeszło! Kolejne Muzyczne Lato zagości na Śląskim Ranchu. Zapraszamy wszystkich na piątkowe wieczory pod znakiem dobrej muzyki i zabawy. Początek koncertów o godzinie 20.

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Koncerty w ramach Muzycznego Lata zainauguruje nie lada gwiazda – Lombard. Zespół powstał w 1981 r. w Poznaniu i ma na swym koncie wiele płyt długogrających. Historyczna „Śmierć dyskotece”, wydana w 1982 roku, osiągnęła status Złotej Płyty nakładem 400 000 egzemplarzy. Kolejne lata przynosiły następne gorąco przyjmowane albumy: „Live”, „Szara maść”, „Anatomia”, „Wolne od cła” i „Kreacje”. Nowy start po kilkuletniej przerwie to rok 2000 i kolejne wydawnictwa, w nowej rzeczywistości: „Deja’Vu”, „Live 20 lat – Przeżyj to sam” i wydane w 2007 roku pierwsze DVD w historii zespołu, z wielokrotnie nagradzanym spektaklem multimedialnym o najnowszej historii Polski, historii Solidarności – „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności”. W swojej historii Lombard nagrał wiele znanych i lubianych przebojów, wśród których są m.in.: „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda”, „Nasz ostatni taniec”, „Droga Pani z Telewizji”, „Kto mi zapłaci za łzy”, „Kryształowa”, „Taniec Pingwina na szkle”, „Adriatyk, ocean gorący”, „Deja’Vu”, „Patrz! Patrz!”, „Road to freedom”.
Obecny skład zespołu Lombard tworzą: Grzegorz Stróżniak – wokal, instrumenty klawiszowe, Marta Cugier – wokal, Daniel „Gola” Patalas – gitara, Michał „Guma” Kwapisz – bas, Mirek Kamiński – perkusja.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W dniu koncertu ulica Webera czyli ulica dojazdowa na Śląskie Rancho od godziny 16.00-24.00 będzie ulicą jednokierunkową.
POBIERZ MAPĘ
POBIERZ MAPĘ