2015-11-04 Cassandra Wilson
Archiwum

Cassandra Wilson,
dwukrotna laureatka nagrody Grammy
4.11.2015 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu
na jedynym koncercie w Polsce.

Koncert zapowiada się niesamowicie, artystka promować będzie na nim swój najnowszy -znakomity album - "Coming Forth by Day" dedykowany twórczości Billie Holiday.

Wydawnictwo ukazało sie na rynku dokładnie 7 kwietnia 2015, w 100. rocznicę urodzin Billie Holiday.
"Coming Forth by Day" to tytuł staroegipskiej "Księgi umarłych" - zbioru zaklęć mających pomóc w wędrówce w zaświaty. - To jest mój hołd dla piękna, mocy i geniuszu Billie Holiday - powiedziała Cassandra Wilson po nagraniu płyty. Mój album jest zbiorem muzycznych zaklęć, przewodnikiem przez mity, które narosły wokół jej życia. Jest siłą napędową ponownego zaistnienia twórczości Billie Holiday w XXI wieku.

Nowy album prezentuje wokalistkę w świetnej formie.
- Postanowiliśmy dotrzeć do głębi tekstów - powiedział producent Nick Launay, który współpracuje z Nickiem Cave`em i grupą Arcade Fire. Rezultatem tego jest zupełnie nowe doświadczenie dla słuchaczy, zarówno tych, którzy znają Cassandrę, jak i dla tych, którzy dopiero ją odkryją. Ta muzyka jest poruszająca, wnika w uszy i duszę.

- Spełniło się moje marzenie - podkreśla wokalistka. Zakochałam się w głosie Billie Holiday, kiedy tylko ją usłyszałam. Inspiruje mnie przez całą moją karierę.
To będzie koncert, który na długo zapadnie w nasze serca i pamięć!

Bilety w cenie 139, 189 oraz 239 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line

UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).