2016-04-09 Oberschlesien Symfonicznie
Archiwum

Orkiestrą symfoniczną Opery Śląskiej dyryguje Adam Sztaba

Oberschlesien symfonicznie - chcecie przeżyć to razem z nami? Musicie tam być!”
– zaprasza Michał Stawiński, wokalista Oberschlesien

Premiera projektu Oberschlesien Symfonicznie odbyła się 31.10.2015, w Operze Śląskiej w Bytomiu. Dwa wyjątkowe koncerty z rejestracją DVD, przepiękna sala i nadzwyczajna publiczność. Niezaprzeczalny sukces sprzedażowy, bilety rozeszły się w kilka godzin. Pomysł na połączenie dwóch – zdawałoby się – odległych światów muzycznych: industrial metalu i orkiestry symfonicznej, w znakomitych aranżacjach Adama Sztaby to był strzał w dziesiątkę! Wiosną 2016 r ukaże się DVD i Cd. Artyści przygotowali dla Fanów nie lada niespodziankę – kolejny koncert, tym razem w Zabrzu, w Domu Muzyki i Tańca. Z zespołem Oberschlesien wystąpi z orkiestra symfoniczna Opery Śląskiej w Bytomiu (w 49 osobowym składzie) pod batutą Adama Sztaby.

OBERSCHLESIEN & ADAM SZTABA SYMFONICZNIE - Futer [OFFICIAL VIDEO]

https://www.youtube.com/watch?v=sIvgKUnKR9Y

Adam Sztaba - aranżacje, dyrygent
Orkiestra Opery Śląskiej
Koncert zarejestrowany 31 października 2015 w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Oberschlesien ma w dorobku dwa albumy fonograficzne, single z płyty Oberschlesien II: „Król Olch”, „Samotny” czy „ To nie sen” są grane przez ogólnopolskie stacje radiowe, m.in. Antyradio, 3 Program Polskiego Radia i zajmują wysokie pozycje na listach przebojów. W 2015 zespół zagrał koncert akustyczny z transmisją life w studio im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trojce, w programie Wojtka Manna. W styczniu 2016 również z koncertem akustycznym life zabrzmiał w Antyradiu.

Dziennikarze często piszą, że Oberschlesien to Muzyczni Ambasadorzy Śląska. Koncerty zespołu to niebanalne show z elementami teatru, kostiumami, pirotechniką sceniczną i porywającą muzyką. Jedyny i niepowtarzalny wokal Michała Stawińskiego dopełnia obrazu.

W 3 lata zagrali ponad 250 koncertów, w tym większość festiwali rockowych w kraju – Jarocin, Cieszanów, trasa z formacją Skindred, Rocket Festiwal – Torwar Warszawa, Arena w Poznaniu, Arena w Gdyni, Arena w Lublinie, Arena w Szczecinie, Londyn – The Dom Tuffnel Park, Oberhausen - Arena… W 2016 już ogłoszony Jarocin Festiwal, potwierdzony Przystanek Woodstock, Rockowe Igrzyska na Górze św. Anny. W każdym miejscu spotykają się z niezwykle sympatycznym i entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność. Zapełniają sale koncertowe w klubach.

Uparcie i bezkompromisowo piszą teksty po śląsku i nie zamierzają tego zaprzestać. Prof. Miodek powiedział kiedyś „Niech miłość do Śląska otwiera nas na świat!” i chłopcy z zespołu Oberschlesien są tego niezaprzeczalnym przykładem. Szczerość przekazu i determinacja jak towarzyszy zespołowi pozwala napisać, że są bezkonkurencyjni.
Oberschlesien wspiera wiele akcji charytatywnych, odwiedza placówki oświatowe – szkoły, przedszkola. Cykliczne stały się spotkania z najmłodszymi fanami – dziećmi od 2,3 lat do …..organizowane pod hasłem Oberbajtel.

fot. Radek Polak

Bilety dostępne tylko w ticketpro pod tym adresem