2017-08-18 Muzyczne Lato - Sztywny Pal Azji
Archiwum


Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.

Sztywny Pal Azji to polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. XX w. Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Publicznie zespół zadebiutował w marcu 1986 roku w Nowohuckim Centrum Kultury, a pierwszy sukces odniósł na festiwalu w Jarocinie w 1986 roku. Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu Europa i Azja. Największe przeboje pochodzące z tego albumu – Spotkanie z... oraz Wieża radości, wieża samotności szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Sztywny Pal Azji wystąpił ponownie na festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989. W 1989 zespół wydał kolejną płytę Szukam nowego siebie. Kolejna płyta, Spotkanie z... 1986-1994, ukazała się w 1996 roku. Ponadto w 1996 r. Sztywny Pal Azji nagrał muzykę do filmu Sara. W czerwcu 2006 roku zmarł Janusz Deda, pierwszy perkusista, jego odejście uczczono pożegnalnym koncertem w Chrzanowie. Latem 2007 roku nastąpiła reaktywacja Sztywnego Palu Azji. W lutym 2008 odbyła się premiera nowej płyty Miłość jak dynamit. W czerwcu 2011 r. w Chrzanowie odbył się koncert jubileuszowy, w którym udział wzięli prawie wszyscy członkowie zespołu, w tym członkowie pierwszego składu. W 2012 roku na rynek weszła kolejna płyta Fiss Pink. Na dwudziestopięciolecie działalności wydawca płytowy MTJ wydał box z reedycją wszystkich płyt studyjnych wzbogaconą utworami koncertowymi i nigdy nie publikowanymi. We wrześniu 2013 r. na rynek weszła składanka z największymi przebojami grupy pod tytułem Kolory muzyki. W 2014 roku największy przebój zespołu – Wieża radości, wieża samotności uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. W marcu 2015 roku grupa wydała kolejny nowy utwór Piękna dekada samobójców. Obecnie zespół pracuje nad nową płytą.

REGULAMIN IMPREZY
Wstęp wolny.

W związku z cyklicznymi imprezami pn.: „Muzyczne Lato”, które tradycyjnie będą się odbywać na terenie „Śląskiego Rancza” przy ul. Webera 18, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, że wzorem lat ubiegłych w każdy piątek począwszy od dnia 7 lipca do dnia 25 sierpnia 2017 roku włącznie w ciągu ul. Webera wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Opawskiej. Równocześnie północna część ul. Webera zostanie wyłączona z możliwości zatrzymywania się pojazdów, na odcinku od ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Łangowskiego.
W związku z powyższym proszę użytkowników drogi o dostosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu w tym rejonie.
1. Webera
2. Webera