2018-03-03 Cuca Roseta
ArchiwumVideo zapowiedź koncertu Cuca Roseta w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu!

„Luz” („Światło”) taki tytuł nosi najnowsza płyta Cuki Rosety. Wspaniały krążek, który w pełni ukazuje talent oraz głos wykonawczyni fado.
Tytuł i okładka nowej płyty nie przekłamują. „Światło”, o którym mówi Cuca może być odczytane jako aluzja do świecy, która oświetla Jej drogę, lub jako wewnętrzny blask zapewniający Jej komfort i poczucie bezpieczeństwa, wystarczające, aby stworzyć z tego albumu nowy moment objawienia artystki, który następnie definiuje to czym jest Jej fado.
Na pięknie rozświetlonej okładce nowego albumu możemy to wszystko dostrzec: ogromną siłę jaką niesie światło, bezpieczeństwo i pokój towarzyszące w podejmowaniu życiowych decyzji oraz elegancję w śpiewie - tak wyraźną jak nigdy przedtem.
Ponownie Cuca podąża do przodu. Taka musiała być droga objawienia artystki zmierzała nią wyłaniając się jednocześnie w roli wykonawcy, autora, kompozytora, pisarza, kobiety całkowicie pochłoniętej muzyką fado. Cuca jest zawsze gotowa do odkrywania siebie przy tworzeniu każdej następnej płyty.
Aby ten wielki wkład pracy został uwieńczony sukcesem, zaprosiła do współpracy w nagraniu nowego krążka artystów i kompozytorów, z którymi dzieliła swoje życie oraz tych, których zawsze podziwiała. We wspólnych utworach można usłyszeć min. Pedro da Silva Martins, Carolina Deslandes, Jorge Fernando, Tiago Machado. Aby wydobyć kunszt wspomnianych wykonawców, na producenta płyty wybrano Diogo Clemente.
Płyta „Luz” (,,Światło”) przenosi nas w inny wymiar. Zabiera do szczęśliwych chwil, od których nie chcemy uciec. Moglibyśmy pozostać tu na zawsze, we wnętrzu nagranych utworów, poddając się gorącu tego Światła, które nadaje znaczenia naszej codzienności.

Koncert poprowadzi Marcin Kydryński.

Bilety w cenie 90, 110, oraz 140 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line
UWAGA! Zwrot biletów możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy i tylko na podstawie dowodu zakupu (paragon lub inny dokument potwierdzający dokonanie wpłaty).